P40 لایت هواوی تحولی در دنیای ارتباطات برقرار می کند!
P40 لایت هواوی تحولی در دنیای ارتباطات برقرار می کند!

یکی از بهترین امکاناتی که برای P40 لایت معرفی کرده اند در خصوص برقراری ارتباط از نوع نسل جدید اینترنت یعنی ۴ جی خواهد بود.

این روزها تمامی توسعه دهندگانی که در زمینه ساخت گوشی فعالیت دارند برنامه ریزی خود را برای تولید محصولاتی قرار می دهند که بتوانند مقرون به صرفه باشد. اما در عین حال مقرون به صرفه بودن این موضوع را هم مدنظر قرار می دهند که از بهترین تکنولوژی های جهانی استفاده شود. تنها در برخی از خصوصیاتی که شاید آنچنان هم مهم نباشند این تکنولوژی ها ضعیف می شود.

P40 لایت هواوی چه قیمتی دارد؟

معمولاً قیمت اصلی معرفی شده برای چنین محصولی اقتصادی و ارزان تر از برندهای دیگر با خصوصیات مشابه خواهد بود. قیمت پایه ای ۳۹۹ یورو معرفی شده که رفته رفته امکان تغییر قیمت و افزایش آن هم دور از انتظار نیست. زیرا در حال حاضر بازار گوشی یکی از پرتلاطم ترین بازارهاست که تغییرات قیمتی در آن دیده می شود.

متأسفانه در گوشی هواوی برای طراحی تمرکز زیادی وجود ندارد و کم پیش می آید تا ظاهر آن تشابهی با دیگر برندها نداشته باشد. در این محصول که P40 لایت نامیده می شود طراحی اولیه آن را مشابه با Nova 7 SE می دانند. یعنی در طراحی دقت زیادی به خرج داده نشده و شاید همین یکی از ضعف های فروش آن باشد.

 هریک از منابع خبری که در خصوص اخبار گوشی های جدید برند هواوی در حال فعالیت هستند یک بازه ی زمانی را تخمین می زنند. این در حالی است که آخرین زمان تخمینی برای آن به نهم خردادماه سال جاری باز می گردد. در این زمان می توانید انتظار ورود به بازار و تحول را در نظر داشته باشید. زیرا در مدل های قبلی این محصول استقبال بی نظیر بود.

نمایشگر اصلی در P40 لایت

نمایشگر موجود برای آن از نوع فول اچ دی بوده که البته با وضوح  ۲۴۰۰×۱۰۸۰ و همچنین یک نمایشگر با ۶/۵ اینچ می تواند به خوبی تصاویر را نشان دهد. در ظاهر نمایشگر شما می توانید یک حفره را ببینید که دوربین سلفی در داخل آن جای گرفته است. این دوربین از نوع ۱۶ مگاپیکسلی و همچنین دوربین پشت هم ۶۴ مگاپیکسل خواهد بود. علاوه بر آن انواع حسگرها از فوق عریض تا تشخیص عمق هم در درون آن جای دارد.

تراشه و سیستم سخت افزاری قدرتمند از نوع Kirin 820 5G بوده که البته می تواند فضای ایده آلی را برای ذخیره سازی با حدود ۶ گیگابایت و امکان ارتقاء آن در اختیارتان قرار دهد. ظرفیت باتری کنونی در این محصول چهار هزار میلی آمپر ساعت می باشد.  آخرین نسخه از اندروید یعنی نوع ۱۰ آن را بر روی گوشی نصب کرده اند.