Garmin Vivoactive 4

Garmin Vivoactive 4

بررسی Garmin Vivoactive 4

ساعت هوشمند Garmin Vivoactive 4 یک همراه عالی برای تمرین است.

سری ساعت های هوشمند GPS Garmin تمامی امکانات و ویژگی های ضروری را برای همه کاربران فراهم می کنند. قابلیت ها و ویژگی های سریVivoactive  شباهت زیادی با ویژگی های سلامتی و تناسب اندام و صفحه نمایش لمسی ساعت های هوشمند شرکت اپل دارند.

ساعت هوشمند Garmin Vivoactive 4 45 میلی متری و 4S 40 میلی متری، هر دو 349 دلار قیمت دارند. همچنین این دو مدل تقریباً همه ویژگی هایی را که می توانید از یک ساعت هوشمند بخواهید شامل موسیقی، GPS و اسکنر ضربان قلب را به ارمغان می آورد – به علاوه تمام قابلیت های بسیار خوب ردیابی تناسب اندام که Garmin به بهترین وجه به نمایش می گذارد.

Vivoactive 4 ایراداتی را به همراه دارد. از دیدگاه کاربران آیفون شرکت اپل، ساعت هوشمند اپل واچ سری 6 در اولویت انتخاب و خرید آن ها قرار دارد. اما برای بسیاری از افراد ساعت هوشمند Vivoactive 4 یکی از بهترین ردیاب های تناسب اندام و بهترین ساعت هوشمند شرکت Garmin با ویژگی ها و قابلیت پیشرفته ای است که می توانید هم اکنون خریداری کنید.

Garmin Vivoactive 4

بررسی Garmin Vivoactive 4: طراحی و صفحه نمایش

دو تفاوت عمده و محسوس در طراحی ساعت هوشمند Vivoactive 4 و مدل قبلی آن یعنی Vivoactive 3. وجود دارد. اولین مورد اندازه است: جدیدترین ساعت هوشمند شرکت Garmin در دو اندازه، یک گزینه 40 میلی متری و یک مدل 45 میلی متری بسیار بزرگتر به بازار عرضه شده است. اما ساعت هوشمند Vivoactive 3 فقط در یک اندازه 43 میلی متر ارائه شد. این تفاوت در اندازه باعث می شود ساعت هشومند Vivoactive 4 برای طیف گسترده تری از کاربران از جذابیت بیشتری برخوردار باشد. من نسخه 40 میلیمتری را که شرکت Garmin آن را Vivoactive 4S می نامد، آزمایش و بررسی کردم و دریافتم که اندازه آن کاملا مناسب برای مچ دست کوچک من است.

دومین مورد، اضافه شدن دکمه کناری دوم است. این دکمه یک میانبر برای تمرینات مورد علاقه شماست و همچنین به عنوان یک دکمه شروع / توقف عمل می کند بنابراین برای مکث یا پایان تمرین لازم نیست با انگشتان عرق شده به صفحه لمسی ضربه بزنید.

دکمه سمت پایین وقتی در یک برنامه هستید به عنوان دکمه برگشت عمل می کند. با فشار طولانی این دکمه همچنین می توانید به سرعت به تماشای چهره ها، ساعت ها، سابقه فعالیت و منوی تنظیمات دسترسی داشته باشید- جایی که برنامه ها و ابزار های شما در آن قرار دارند.

*

ای کاش این دکمه به عنوان میانبر در کشوی برنامه ساعت عمل می کرد. ساعت های هوشمند Garmin و برنامه Garmin Connect که با آن ها جفت می شوند گزینه های بسیاری را در اختیار کاربران قرار می دهد اما تلاش برای یافتن نحوه استفاده از این قابلیت ها بسیار ناامید کننده است.

صفحه نمایش LCD لمسی دایره ای شکل نسبت به Vivoactive 3 بدون تغییر باقی مانده است. هنوز هم به اندازه کافی روشن است به طوری هنگام استفاده در بیرون از خانه می توانید به راحتی به استفاده از آن بپردازید و صفحه لمسی مثل همیشه پاسخگو است. اگر به دنبال ساعت هوشمند شرکت Garmin با اندازه متوسط، 43 میلی متر و صفحه نمایش AMOLED هستید، Garmin Venu 399 دلاری نیز برای خرید در دسترس است که بین Vivoactive 4 و 4S قرار می گیرد. با این حال این ساعت به دلیل نمایشگر AMOLED، از عمر باتری کمتری برخوردار است.

Garmin Vivoactive 4

بررسی Garmin Vivoactive 4: ویژگی های تناسب اندام

ساعت هوشمند Vivoactive 4 به 20 تمرین از قبل بارگیری شده است که می توانید با فشار دادن دکمه بالایی سمت آن را اجرا کرده و ردیابی کنید، مجهز است. این ساعت برای علاقه مندان پیاده وری های طولانی بسیار مفید است، زیرا می توانند برنامه های آموزشی سفارشی را در برنامه دسک تاپ Garmin Connect بارگیری و جزیات دقیق را مشاهده کنند.

اما ساعت هوشمند Vivoactive 4 برای کسانی که انواع دیگر تمرینات را ترجیح می دهند نیز مفید است. Garmin یوگای روی صفحه، پیلاتس، تمرینات کاردیو و تمرینات قدرتی را به ساعت اضافه کرده است، بنابراین می توانید انیمیشن های آموزشی مخصوص به هریک را دنبال کنید و از ورزش مورد علاقه خود لذت ببرید. این انیمیشن ها به ویژه برای پیلاتس و یوگا بسیار مفید است، زیرا هر یک از ژست ها را می توانید تکرار کنید.

*

این انیمیشن ها از تصاویر ثابت که معمولاً در یک برنامه تمرینی ساعت هوشمند وجود دارند، مفیدتر هستند. همچنین می توانید تمرینات یوگا و پیلاتس خود را در برنامه Garmin Connect ایجاد کنید. من به عنوان شخصی که طی ماه های اخیر در تمرینات پیلاتس کوتاهی کرده ام، امیدوارم که ساعت هوشمند Garmin بتواند من را تشویق به انجام تمریناتم بکند. در نهایت مجبور نیستم پول اضافی برای کلاس های گران قیمت خرج کنم.

در غیر این صورت ، Vivoactive 4 هنگام ردیابی دویدن در فضای باز و دوچرخه سواری به همان اندازه سایر ساعتهای Garmin پیشرفته است. کمتر از 30 ثانیه طول کشید تا ساعت روی سیگنال GPS قفل شود – گاهی کمتر از 10 ثانیه – و پس از آن می توانید نقشه مسیر خود را که در برنامه Garmin Connect وارد شده مشاهده کنید. اگر برای یک مسابقه تمرین می کنید ، می توانید برنامه های مربیگری را دنبال کنید ، به همین دلیل بسیاری از مردم Garmins را خریداری می کنند. این بهترین ساعت هوشمند تناسب اندام است که می توانید خریداری کنید.

Garmin Vivoactive 4

بررسی Garmin Vivoactive 4: ویژگی های سلامت و ردیابی خواب

شرکت Garmin با ساخت جدیدترین ساعت خود بیشتر از یک گجت سلامتی شخصی، رویکرد اپل را در سری Vivoactive دنبال کرده است. با افزودن ردیابی تنفس و یک اکسیمتر نبض برای ردیابی میزان اشباع اکسیژن خون، Vivoactive 4 امکانات و ویژگی های منحصر به فرد تری را نسبت به ساعت های قدیمی شرکت Garmin به خصوص در قابلیت ردیابی خواب ارائه می دهد.

اگر سنسور نبض را در برنامه Garmin Connect فعال کنید، هر روز صبح میزان اکسیژن خون را به عنوان بخشی از گزارش خواب خود مشاهده خواهید کرد. پس از چند شب ردیابی میزان اشباع اکسیژن خون و کسب اعداد مشابه (به طور متوسط 90-95٪، که طبیعی محسوب می شود)، تصمیم گرفتم سنسور را خاموش کنم تا عمر باتری ساعت افزایش یابد.

ساعت هوشمند Vivoactive 4 از سازمان غذا و داروی آمریکا برای تشخیص هرگونه شرایط مبتنی بر اطلاعاتی که جمع آوری می کند، مجوز ندارد، اما شاید روزی شرکت Garmin بتواند با استفاده از داده های بدست آمده از میزان ضربان قلب، تنفس و میزان اکسیژن خون به شما بگوید که آیا دچار آپنه خواب یا سایر بیماری های جدی هستید یا نه.

*

با توجه به تمام سنسورهای Vivoactive 4، به نظر من عجیب است که ساعت هنگام خواب حتی زمانی که آن را به دست نبستم، تمام شب را مشغول جمع کردن اطلاعات است. یک شب فراموش کردم بعد از دوش گرفتن دوباره دستگاه را روشن کنم و صبح روز بعد که بیدار شدم و ساعت را با تلفن خود همگام کردم، 11 ساعت خواب عمیق محاسبه شد. یک دستگاه پوشیدنی باید بتواند تشخیص دهد که چه موقع آن را نمی پوشم. اما هنگامی که همراه با ساعت به رختخواب می روم، قابلیت ردیابی خواب آن در برنامه Garmin Connect به طور دقیق زمان خواب و بیداری من را ثبت می کند- به علاوه زمان صرف شده در خواب سبک، عمیق و REM. من قابلیت ردیابی خواب Vivoactive 4 را قابل مقایسه با قابلیت ردیابی خواب Fitbit می دانم.

Garmin Vivoactive 4

بررسی Garmin Vivoactive 4: عمر باتری

شرکت Garmin همیشه بیشتر از سایر سازندگان ساعت های هوشمند، دوام باتری را در اولویت خود قرار داده است و Vivoactive 4 نیز از این قائده مستثنی نیست. Vivoactive 4s حدود 4 روز با پخش موسیقی و GPS روشن در طول 3.6 مایل پیاده روی های مختلف دوام آورد- در حالت ساعت هوشمند می تواند تا 7 روز دوام بیاورد. Garmin اعلام کرده است که نسخه بزرگتر Vivoactive 4 حدود هشت روز دوام می آورد. (من آن نسخه را تست نکردم.) Apple Watch Series 5 فقط 18 ساعت دوام می آورد، بنابراین اگر دوام باتری برای شما مهم است، Vivoactive 4 بهترین گزینه برای انتخاب است.

سنسور پالس اکسی متر عمر باتری را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد. اگر اجازه دهید سنسور از طریق تنظیمات جداگانه در برنامه Garmin Connect به طور مدوام کار کند، ساعت هوشمند شما بیش تر از دو روز دوام نخواهد آورد.

مشاهده داده های مربوط به ضربان به خصوص به عنوان بخشی از داده های خواب شما در برنامه، بسیار جالب است، اما مگر اینکه نگران باشید که ممکن است یک اختلال خواب داشته باشید که بر میزان تنفس شما تأثیر بگذارد، مانند آپنه خواب، ارزش این را ندارد که باتری آن را روشن نگه دارد.

بررسی Garmin Vivoactive 4 : قابلیت Spotify

برخلافVivoactive 3 ، ساعت هوشمند Vivoactive 4 شامل ذخیره سازی موسیقی بدون نیاز به پرداخت حق اشتراک است. Spotify یکی از سرویس های استریم موسیقی است که به شما این امکان را می دهد تا آهنگ ها را در ساعت هوشمند خود دانلود کنید (با یک حساب Spotify Premium از قبل خریداری شده).

اما اگر از ساعت هوشمند دیگری استفاده کرده باشید، روند نصب برنامه ها، ابزار ها یا چهره های تماشا در Vivoactive 4 را کمی غیر منتظره تصور خواهید کرد. بارگیری Spotify روی ساعت چند دقیقه به طول خواهد انجامید – زمان واقعی بارگیری نیست، بلکه خود فرایند است. ابتدا باید برنامه Garmin Connect را در تلفن خود اجرا کنید. سپس باید با ضربه زدن روی تصویر آن در بالای برنامه، دستگاه خود را انتخاب کنید. سپس Music را انتخاب کنید. از آنجا می توانید Spotify ، Deezer یا Amazon Music را انتخاب کنید ،سپس باید Spotify را روی ساعت نصب کنید.

*

اما برنامه بعد از بارگیری به راحتی روی ساعت ظاهر نمی شود. در مرحله بعد باید دکمه سمت پایین را فشار دهید، روی منوی تنظیمات (پشت نماد چرخ دنده) ضربه بزنید، به سمت پایین به موسیقی بروید، Music Providers را انتخاب کنید و Spotify را انتخاب کنید. اما هنوز کمی مانده است! سپس باید دوباره به تلفن خود برگردید، از طریق برنامه Garmin Connect وارد حساب Spotify خود شوید تا این دو را به هم پیوند دهید و سپس می توانید پلی لیست های خود را در Vivoactive 4 بارگیری کنید. من مجبور شدم چهار بار وارد Spotify شوم و سپس برنامه Garmin Connect را دو بار ببندم.

برای جستوجو و نصب سایر برنامه ها در ساعت، از نقشه تا تناسب اندام، باید برنامه جداگانه ای با نام Garmin’s Connect IQ Store را در تلفن بارگیری کنید. در آنجا می توانید از بین مجموعه برنامه های موجود، ابزار ها و چهره های تماشا، انتخاب کنید. چند برنامه شاخص برای انتخاب وجود دارد، اما در مقایسه با فروشگاه برنامه اختصاصی Apple Watch، و این واقعیت که شما برای بهره مندی کامل از این ساعت به دو برنامه مجزا در این تلفن همراه هوشمند نیاز دارید، کمی دست و پا گیر است.

بررسی  Garmin Vivoactive 4: کلام آخر

شرکت Garmin همچنان به پیشرفت و جهش در کارهایی که بهترین عملکرد را دارد، ادامه می دهد. میزان یکپارچه سازی این ساعت هوشمند در تلفن همراه هوشمند شما به اندازه اپل واچ با آیفون یا Galaxy Watch Active 2 با تلفن های همراه گلکسی شرکت سامسونگ قابل مقایسه نیست، اما از هر دو ساعت در ردیابی تمرینات پیشرفته تر است.

Apple Watch Series 6 فقط 50 دلار بیشتر است و می تواند فیبریلاسیون دهلیزی را تشخیص دهد، تماس تلفنی برقرار کند، پیامک بفرستد و فروشگاه برنامه منحصر به فردی هم دارد. Galaxy Watch Active 2 50 دلار کمتر است و در نهایت می تواند علاوه بر برقراری تماس تلفنی، ارسال پیام و تمرینات ردیابی، ریتم نامنظم قلب را نیز تشخیص دهد (اگرچه GPS آن به اندازه Garmin قوی نیست).

ساعت هوشمند Vivoactive 4 در مقایسه با رقبای خود کمی ارزان قیمت است. اما اگر ردیابی تناسب اندام در اولویت شما قرار دارد و مشکلی با یکپارچه سازی تلفن های همراه هوشمند ندارید، نمی توان از ساعت های هوشمند Garmin صرف نظر کرد. Vivoactive 4 به عنوان ساعت هوشمند بسیار بهتر از Garmin’s Forerunner که فاقد صفحه لمسی است، عمل می کند.

Vivoactive 4 یک ساعت هوشمند GPS با دوام است و از ویژگی های ترکیبی بهتری نسبت به مدل قبلی خود برخوردار است. در یک بازار رقابتی بسیار تنگاتنگ، Garmin یک رقیب جدی محسوب می شود.

 

گروه طراحی فایاتک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *