DxOMark رتبه 10 را به دوربین گلکسی اس 20 پلاس داد!
DxOMark رتبه ۱۰ را به دوربین گلکسی اس ۲۰ پلاس داد!

هریک از اجزای مربوط به گوشی همانند دوربین آن می تواند به صورت کاملاً تخصصی بررسی شوند که گوشی گلکسی اس ۲۰ پلاس از این قاعده مستثنی نیست.

جدول DxOMark  در حقیقت مربوط به یکی از سایت های معروف در خصوص بررسی انواع دوربین ها است که از هر نظر آنها را به صورت تخصصی بررسی خواهد کرد. اما این جدول به دوربین گلکسی اس ۲۰ پلاس رتبه ۱۰ را اختصاص داده که نشان دهنده ضعف هایی از این دوربین است، در ادامه به آنها بیشتر اشاره خواهیم کرد.

بررسی کامل دوربین پشتی گوشی گلکسی اس ۲۰ پلاس

یک دوربین از انواع مختلفی از اجزا تشکیل شده که نمی توان در خصوص هریک از آن جزئیات را فراموش کرد. زیرا ذره به ذره هریک از این اجزا در عملکرد صحیح گوشی نقش مهمی را ایفا می کنند. در این جدول با یک بررسی ساده متوجه خواهید شد که امتیاز نهایی ارائه شده به محصول ۱۱۸ می باشد. رقبایی که در پله های دیگری ان جدول قرار گرفته اند آیفون ۱۱ پرو مکس و همچنین شیائومی می شیائومی می CC9 پرو پریمیوم ادیشن هستند.

علت جانمایی رتبه ۱۰ برای گلکسی اس ۲۰ پلاس

در حقیقت دوربینی که برای این گوشی تعریف شده کیفیت بالایی دارد اما مقایسه آن با محصول اس ۲۰ اولترا ضعفی را از آن نشان می دهد. شاید اختلاف های قیمتی زیادی بین این مدل و مدل دیگر وجود داشته باشد اما نباید از کیفیت مهم ترین بخش آن یعنی دوربین کاسته شود. اغلب کاربران بر روی کیفیت دوربین حساسیت خاصی را نشان می دهند.

تنها مقایسه برای این دو مدل از گوشی سامسونگ مبنایی برای قضاوت نیست. بلکه متخصصان در تلاش بودند تا قضاوت منصفانه ای داشته باشند در نتیجه در حدود ۸ مدل دیگر از گوشی های تقریباً مشابه را به صورت تحلیلی آنالیز نمودند تا نتیجه نهایی حاصل شود. نتیجه نهایی از کیفیتی ضعیف تر این گوشی خبر می دهد.

بزرگ ترین مشکل در دوربین گلکسی اس ۲۰ پلاس

تمامی دوربین های مورد بررسی جزئیات موردنظر از تصویر را به خوبی نشان داده و ثبت می کنند. اما در خصوص این گوشی چنین جزئیاتی مشاهده نمی شود. اگر موقعیت خوب باشد دوربین فوق العاده کارا خواهد بود اما همیشه محیط اطراف دارای شرایط لازم نیست و به همین دلیل دوربین باید توانایی تطابق با اطراف خود را داشته باشد.

این گوشی حتی نمی تواند با گوشی ها برندهای پایین تر از خود هم در این زمینه رقابتی داشته باشد، زیرا آنها با کیفیت بهتری ثبت تصویر را انجام می دهند.  

در گوشی گلکسی اس ۲۰ پلاس از هوش مصنوعی کمک گرفته شده اما متأسفانه این فناوری بسیار با ارزش به دوربین اجازه فعالیت بیشتر را نمی دهد. در صورتی که دوربین در محیطی با نور پایین به عکسبرداری بپردازد متوجه کاستی ها خواهید شد. حتی سرعت مربوط به شاتر شما هم کاهش می یابد.