۶ گوشی برتر که در سال ۲۰۲۰ ما را شگفت زده خواهند کرد.

دقایق ما را به پایان سال ۲۰۱۹ نزدیک تر می کنند و شروع هر سال جهشی تازه برای ورود گوشی های موبایل است. تا کنون به توجه به اخبار و شایعات ما احتمال می دهیم که در سال ۲۰۲۰ به طرز شگفت آوری غافلگیر خواهیم شد.

گوشی های موبایل تاشو جدیدترین فن آوری هست که می تواند سرعت تکنولوژی در سال ۲۰۲۰ را به رخ ما بکشد و مسلما ورود این مدل از گوشی ها بازار آینده گوشی ها را تغییر خواهد داد. بیشتر تلفن ها در حال حاضر دارای صفحه های شیشه ای ۶ اینچی هستند که شما آن ها را به خوبی می شناسید اما در حال حاضر ما منتظر قابلیت های ویژه ای هستیم که ما را شگفت زده خواهد کرد؛ داشتن دوربین ها بهتر، قابلیت ۵G و دیگر موارد.

تلفن های هوشمندی که در ادامه در دیجی تیپ تاپ معرفی می شوند تنها محتمل بر شایعات هستند که می توانند در نمایشگاه MWC 2020 یا CES 2020 و یا در اواخر سال ۲۰۲۰ رونمایی شوند، حتی این احتمال وجود دارد که هیچ وقت رونمایی نشوند چرا که تنها حدس و گمان هستند. در ادامه لیست گوشی های پرچمدار سال آینده که تا به حال شایعه شده، آورده شده است.

سری گوشی های گلکسی S11 سامسونگ

کمپانی سامسونگ هر ساله یک مدل از گوشی های پرچمدار خود را رونمایی می کند، که در سال ۲۰۲۰ احتمالا سری گوشی های گلکسی اس ۱۱ را رونمایی خواهد کرد. بر اساس رندرها پیش بینی شده است که گوشی گلکسی S11 سامسونگ با دوربین ها پیشرفته همراه باشد. اما سوال اینجاست که کمپانی سامسومنگ چگونه این روند را مدیریت خواهد کرد؟

به عنواان مثال اگر سری گوشی های اس ۱۰ سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم خواهیم دید که گلکسی S10 در مارس ۲۰۱۹ وارد بازار شد. این گوشی از یک مجموعه دوربین سه گانه، شارژر وایرلس معکوس و عکاسی بهتر در شب بهره برده بود. در سال جاری ما انتظار داریم که مجموعه ی جدیدی از ویژگی ها توسط سامسونگ ارائه شود تا بتواند قلمرو تنظیم بازار را بر عهده بگیرد، ویژگی های مدنظر ما شامل دوربین قدرتمند تا اندازه ی ۱۰۸ مگاپیکسلی، قابلیت ۵G و همچنین استفاده از چیپست اسنپدراگون ۸۶۵ و در کنار این ها جک هدفون ۳٫۵ میلی متری را نیز داشته باشد.

آیفون SE2

بر اساس اخبار، گوشی آیفون SE2، پادشاه بی نظیر گوشی های کوچک در سال ۲۰۲۰ خواهد بود که احتمال داده می شود این گوشی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ رونمایی شود. تقاضاهای زیادی برای ورود گوشی های ارزان قیمت اپل وجود دارد که انتظار داریم در سال ۲۰۲۰ این تقاضا جواب داده شود.

پیش بینی می شود که در سال ۲۰۲۰ گزینه ی ارزان قیمت اپل با نام آیفون SE2 رونمایی شود. این گوشی می تواند رقیب بزرگی برای گوشی گوگل پیکسل ۳a باشد خصوصا اگر از ویژگی های دوربین آیفون ۱۱ در آن استفاده شده باشد. اگر گوشی SE2 بتواند ابعاد خود را حفظ کند می تواند به سرعت جایگاه خود را در بین کسانس که تلفن کوچک ترجیح می دهند پیدا کند.

سری گوشی های آیفون ۱۲

سری گوشی های آیفون ۱۱ تغییرات بسیار کمی نسبت به سری قبلی خود داشتند که امیدواریم این اتفاق در مورد سری گوشی های آیفون ۱۲ رخ ندهد و با جهشی باورنکردنی مواجه شویم. خصوصا اگر مجموعه دوربین سه گانه سبک نورلکو را دیگر نبینیم. اگر کمپانی اپل شارژ وایرلس معکوس و قابلیت ۵G را در سری گوشی های آیفون ۱۱ پشتیبانی کند می تواند در بازار جایگاه خود را حفظ نماید.

با توجه به حذف ناچ از پنل جلویی گوشی های اپل، سوال است که اپل برای تعبیه دوربین جلو از چه فناوری استفاده خواهد کرد. این سوالی است که تاکنون از طرف شرکت اپل بدون پاسخ مانده است. و مهم تر از همه این که آیا اپل در طراحی گوشی ها خود همان روند گذشته را به کار خواهد برد. برای یافتن جواب این سوال ها باید همچنان منتظر بمانیم.

گوشی هواوی P40 پرو

 با نگاهی به گوشی P30 پرو هواوی میتوانیم انتظار داشته باشیم که دوباره کمپانی هواوی ما را شگفت زده کند. در گوشی پی ۳۰ پرو هوآوی از لنز های پراسکوپی برای به دست آوردن بزرگنمایی ۵ برابر استفاده کرده بود که فوق العاده و بی سابقه بود. باید دید که هوآوی در گوشی پی ۴۰ پرو خود چه قابلیت های جدیدی را ارائه خواهد کرد؟

احتمالا در گوشی P40 پرو بزرگنمایی نوری بیشتری را تجربه خواهیم کرد و حتی می تواند قابلیت عکاسی در شب بهتری نیز داشته باشد که از این منظر رقیبی سخت برای گوشی گوگل پیکسل ۴a به شمار خواهد آمد. همچنین باید دید کمپانی هواوی چه راه حلی برای رفع ممنوعیت خود در استفاده از برنامه های گوگل پلی ماننده یوتیوب و جی میل ارائه خواهد داد.

گوشی گوگل پیکسل ۴a

در حالی که ما همیشه سری گوشی های پیکسل گوگل را به عنوان بهترین گوشی ها معرفی کرده ایم اما گوگل با تولید گوشی پیکسل ۳a ما را به شدت ناامید کرد که امیدواریم بتواند جایگاه از دست رفته ی خود را با رونمایی گوشی پیکسل ۴a به دست آورد. گوگل با قرار دادن قابلیت تشخیص چهره و لنز دوم و همچنین حسگر اثرانگشت فیزیکی و جک هدفون ۳٫۵ میلی متری در گوشی میان رده ی خود (پیکسل ۴a) می تواند تمامی توجه ها را به سمت خود جلب نماید. حتی گوگل می تواند با به کارگیری از لنز سوم واید قبل از این که گوشی پرچمدار بعدی خود را معرفی کند پرشی به سمت اوج داشته باشد. رندر های خروجی نشان داده است که گوشی پیکسل ۴a احتمالا طراحی ساده ای خواهد داشت که امیدواریم در رندر های بعدی طراحی متفاوت تری را مشاهده نماییم.

سامسونگ گلکسی فولد ۲

پس از انتشار اولین گوشی گلکسی فولد در سال ۲۰۱۹ به دلیل قیمت بالای آن، این گوشی تنها در دست داوران و عده ی خاصی از مصرف کنندگان قرار گرفت. ما امیدواریم گوشی گلکسی فولد ۲ با قیمتی ارائه شود که بتواند دایره ی وسیع تری از مصرف کنندگان را شامل شود. ما دوست داریم پیشرفت های دیگر گوشی ها را در گلکسی فود ۲ مشاهده کنیم مثلا قابلیت ۵G را پشتیبانی کنند، از دوربین ها قدرتمند تر و با وزن کمتری در آن استفاده شود. پیش بینی شده است که این گوشی دارای نمایشگر داخلی قوی تر به همراه صفحه ای که خط الراس آن قابل رویت نباشد باشیم.

به نظر شما کدامیک از این گوش ها میتوانند در سال ۲۰۲۰ میلادی موفق باشند؟