۳۱ مارس، تاریخ رونمایی از محصولات جدید اپل

با توجه به گزارش جدیدی که سایت فناوری آلمانی به نام آیفون تیکر ( iphone-ticker.de) منتشر کرده است، پیش بینی می شود که شرکت اپل رویدادی را در ۳۱ مارس سال ۲۰۲۰ رقم خواهد زد و در این رویداد سری جدیدی از دستگاه های اپل معرفی و رونمایی خواهند شد. برخی از منابع ادعا می کنند که قیمت آیفون SE 2 و آیپد پرو ها نسبت به سری نسل های گذشته پایین تر است و به احتمال زیاد فروش اپل بالاتر خواهد رفت و همچنین ادعا می کنند که بروزرسانی هایی در ترکیب مَک بوک ها به وجود می آید که کاربران را شگفت زده خواهد کرد.

ما انتظار داریم که در این رویداد یک آیپد پرو ۱۲ اینچی بروزرسانی شده رونمایی شود که در آن یک مجموعه دوربین سه گانه وجود دارد که یکی از آن ها یک لنز واید و دیگری یک ماژول TOF 3D خواهد بود. مدتی است که شایعاتی درباره ماژول TOF سه بعدی شنیده ایم؛ بر اساس گمانه زنی ها این برداشت می شود که ماژول TOF سه بعدی فاصله ها و اندازه اشیاء را با برنامه های واقعیت افزوده احتمالی اندازه گیری می کند که در نهایت می تواند ظاهر سه بعدی آن را در اختیار ما قرار دهد. مک بوک پرو ۱۳ اینچی نیز به احتمال زیاد در این رویداد رونمایی شود. شایعه شده است که مقرون به صرفه ترین گوشی هوشمند در ترکیب فعلی اپل با قیمت پیشنهادی ۳۹۹ دلار شروع می شود.

همچنین در گزارشی از دیجی تایمز (Digitimes) آمده است که سری بعدی آیپد پروها در ماه آوریل تولید خواهند شد. این تبلت ها به احتمال زیاد در کنار آیفون های جدید معرفی می شوند، اما مشکلات تولید مرتبط با شیوع بیماری کرونا می تواند منجر به تاخیر در حمل و نقل و پخش آن در بازار جهانی شود و همچنین احتمال داده می شود که اپل محصولات را در مقادیر محدود تولید و روانه ی بازار کند. دیجی تایمز پیش بینی می کند که شرکت اپل در نهایت می تواند ۳ میلیون محصول را در ماه تولید کند. در حال حاضر اپل مدل های ۱۱ اینچی و ۱۲٫۹ اینچی آیپد پرو را به فروش می رساند. به گفته برخی منابع، شرکت اپل ۴۴ میلیون آیپد در سال ۲۰۱۹ میلادی به فروش رسانده است که نسبت به سال ۲۰۱۸ کمتر بوده است، حال باید دید که شرکت اپل برای سال ۲۰۲۰ چه برنامه ای دارد. همچنین این منابع پیش بینی کرده اند که آیپد اپل در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ با کاهش تولید ۹٫۶ درصدی مواجه خواهند شد که طبق این گفته ۸٫۴۶ میلیون دستگاه تولید خواهد شد.

حال باید منتظر بمانیم و ببینیم شرکت اپل در مراسم ۳۱ مارس چه محصولات و خدماتی را معرفی خواهد کرد.