هواوی P40, P40 پرو گواهینامه TENAA گرفتند

مدیر عامل شرکت هواوی در جدیدترین خبر اعلام کرده است که در ماه مارس سال ۲۰۲۰ دو گوشی هواوی پی ۴۰ و پی ۴۰ پرو به بازار عرضه خواهند شد. پیش بینی می شود که در ماه مارس نسخه های ۵G آن ها نیز عرضه بشود. از آنجا که هواوی پی ۴۰ و پی ۴۰ پرو در وب سایت صدور گواهینامه TENAA (کمیسیون نظارت بر فناوری تلفن های همراه چین ) قرار گرفته اند، پیش بینی می شود که به زودی گوشی های هوشمند پرچمدار در چین رونمایی شوند. با این حال، این شرکت هنوز هیچ اطلاعاتی راجع به همین موضوع فاش نکرده است. هواوی P40 با دو شماره مدل (ANA-AN00 و ANA-TN00) و هواوی P40 پرو با دو شماره مدل (ELS-AN00 و ELS-TN00) مشاهده شد. با بررسی لیست منتشر شده متوجه می شدیم که هر دو تلفن از قابلیت ۵G پشتیبانی می کنند. علاوه بر این ویژگی، ویژگی ها دیگری از این دو گوشی لو رفته است که در ادامه آن ها را بیان می کنیم.

هر دو گوشی هواوی پی ۴۰ و پی ۴۰ پرو از تراشه کرین ۹۹۰ پشتیبانی می کنند. این گوشی ها دو سیم کارته هستند و با کمال تعجب بر روی سیستم عامل اندروید اجرا می شوند. شایعه شده است که گوشی هواوی پی ۴۰ در پنل پشتی خود یک مجموعه ی چهارگانه از دوربین ها دارد که دوربین اصلی آن ۵۲ مگاپیکسلی با اندازه سنسور ۱ / ۱٫۳ اینچ، لنز ۴۰ مگاپیکسلی با اندازه سنسور ۱ / ۱٫۵ اینچ برای فیلمبرداری و همچنین یک ماژول تله فوتو ۸ مگاپیکسلی با بزرگنمایی نوری ۵ برابر است. پیش بینی می شود گوشی هواوی پی ۴۰ پرو با نمایشگری خمیده و منحنی در هر چهار جهت ارائه شود. ما حتی ماه گذشته تصویری زنده از پر ۴۰ پرو را دیدیم که در قسمت بالا سمت چپ جایگاه دوربین های دوگانه سلفی را نشان داده بود. مدل پرو با یک دوربین ۴۰ مگاپیکسلی واید با اندازه حسگر ۱ / ۱٫۵ اینچی (دوربین فیلمبرداری) همراه با یک دوربین اصلی ۵۲ مگاپیکسلی و اندازه حسگر ۱ / ۱٫۳ اینچی همراه خواهد بود. گفته می شود هوآوی به جای یک دوربین تله، یک لنز زوم پریسکوپ مانند گوشی هواوی پی ۳۰ پرو را در نظر گرفته است.

تا به حال اطلاعات دقیقی در مورد عرضه این گوشی ها در بازار های انگلیس وجود ندارد اما مسلما این گوشی ها به بازار های آمریکا راه نخواهند یافت. شرکت هواوی پس از رونمایی گوشی پرچمدار میت ۳۰ پرو، این محصول را روانه ی بازار های بریتانیا کرده است و این اتفاق در حالی افتاده است که کاربران نمی توانند برنامه های گوگل مانند یوتیوب، جیمیل و پلی استور را مستقیماً روی دستگاه اجرا کنند. ما همچنین در انتظار یک نسخه برتر از گوشی هواوی پی ۴۰ به نام پی ۴۰ پِرِمیوم اِدیشِن (P40 Premium Edition) هستیم که در پنل پشتی گوشی دارای یک مجموعه ی پنچ گانه از دوربین هاست و لنز تله فوتو پریسکوپ با فاصله کانونی ۲۴۰ میلی متر برای ۱۰ برابر بزرگنمایی نوری نیز عضوی از این مجموعه است.