طبق گزارش ها ، گوگل در حال کار بر روی Pixel 5G است

سایت خبری تحلیلی Nikkei Asian Review بدون اعلام منبعی خاص بیان کرد گوگل به صورت آزمایشی تولید گوشی های همراه سری جدید Pixel را به همراه قابلیت اتصال به اینترنت نسل پنجم یعنی ۵G آغاز کرده است. این دستگاه جدا از سری Pixel 4 که با اتصال ۴G قبلا وارد مرحله ی تولید انبوه شده است، ساخته میشود. پیکسل۴ بزودی پس از رونمایی در هفته ی آینده وارد مرحله ی عرضه خواهد شد.

احتمالا گوگل Pixel 5G را نه تنها هته ی آینده حتی تا پایان امسال نیز نتواند به بازار عرضه کند. این منبع اشاره میکند ممکن است گوگل برای تولید انبوه پیکسل ۵G و عرضه ی آن با قیمت مناسب به همراه پیکسل A4 باید تا بهار آینده ۲۰۲۰ صبر کند.

البته با توجه به اینکه آیفون های ۲۰۱۹ دارای اتصال ۵G نبودند و Apple تا سپتامبر ۲۰۲۰ گوشی جدیدی ارائه نخواهد کرد، گوگل باز هم در ارائه ی این فن آوری زودتر از اپل اقدام میکند. تنها آیفونی که طبق شایعات ممکن است، اپل قبل از رونماییهای ۲۰۲۰ خود عرضه کند، iphone 11 SE است که آن هم مطمئنا بدون ۵G عرضه خواهد شد. با این حال طبق شایعات تولید آزمایشی پیکسل ۵G در چین شروع شده است، ولی گوشی های در نظر گرفته شده برای بازار امریکا برای جلوگیری از وقوع جنگ تجاری و افزایش قیمت نیروی انسانی در کشورهای دیگر ساخته خواهند شد، محتمل ترین گزینه جهت تولید سری جدید پیکسل ویتنام است.

گوگل سهمی حدود ۰.۵٪ از بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده است که در مقایسه با برندهای اصلی این صنعت سهم ناچیزی محسوب میشود. اما امسال این شرکت تصمیم دارد، تولید پیکسل را به عدد ۱۰ میلیون یعنی چیزی دو برابر تولید سال ۲۰۱۸ خود برساند.

Google Fi قرار بود سرویس ۵G خود (در شبکه Sprint) را در اوایل سال جاری راه اندازی کند ، اما این اتفاق هنوز نیفتاده است. این وقفه ممکن است به دلیل ادغام Sprint وT-Mobile ایجاد شده باشد. با این وجود انتظار میرود گوگل در اوایل سال ۲۰۲۰ گوشی های خود را همراه با اتصال ۵G روانه ی بازار کند.

حامد باقری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *