گلکسی S20 اولترا با دوربین ماکرو
گلکسی S20 اولترا با دوربین ماکرو

سامسونگ در جدیدترین مدل از گوشی خود دوربینی را طراحی نموده است که این دوربین تقریباً کارایی مشابه با ماکرو را دارد.

تصاویری وجود دارد که شما دوست دارید از نزدیک ترین حالت ممکن از آنها تصاویری را به ثبت برسانید. این تصاویر می تواند جزئیات بی نظیری را به شما نشان دهد. حالا گلکسی اس ۲۰ اولترا توانسته تا تصاویری دقیقاً مشابه با تصاویر ماکرو را شبیه سازی و ثبت نماید. در چنین تصاویری هم شما می توانید به آسانی جزئیات را تشخیص دهید.

دوربین مشابه با ماکرو توانایی آن را دارد تا با حسگری که خود تعیین نموده تا کیفیت ۱۰۸ مگاپیکسل را تعیین نماید. در این گوشی قابلیت های مختلفی رونمایی شده که می تواند نشان دهنده اولویت کار با آن باشد. متأسفانه در زمانی که شما بر روی تمامی سوژه ها فوکوس خود را انجام می دهید شاید نتوانید تصویری با وضوح بالا را ببینید که این مشکل در خصوص فاصله ی کانونی تعیین شده است.

راه حل رفع مشکل فوکوس در گلکسی اس ۲۰ اولترا

در این شرایط شما برای رفع این تغییر در کیفیت به یک کار نیاز دارید که آن هم به روزرسانی برای نرم افزار خواهد بود. زمانی که به روزرسانی انجام شود عمکردی مشابه با ماکرو را مشاهده خواهید کرد. اما باز هم ضعف هایی وجود دارد که شما نمی توانید آن را انکار کنید. 

در زمانی نزدیکی بیش از اندازه به سوژه ها زمانی که دوربین دیگر قابلیت تشخیص خود را از دست دهد تنها راه حل موجود لمس گزینه Use Close-Up Zoom خواهد بود. تنها با این گزینه فوکوس به صورت عالی انجام می شود. در این حالت سوژه ای که دارید تا چندین برابر افزایش سایز می دهد. پس ا این گینه ممئن خواهید بود که افت کیفیتی وجود نخواهد داشت.

تصاویر ماکرو در بسیاری از فعالیت ها کاربرد خاص خود را دارد. در واقع می توانیم یکی از کاربردهای آن را در زمینه ی فعالیت های علمی بدانیم که در چنین شرایطی ریزترین جزئیات را در رابطه با یک بخش کوچک به نمایش می گذارد. از این رو نمی توان کاربرد تصاویر ماکرو را در زندگی روزمره انکار کرد.

قیمت پایه محصول  

در حال حاضر اطلاعات کاملاً دقیقی از قیمت پایه و نهایی محصول موردنظر، همچنین مشخصات فنی آن در دسترس نیست. حتی می توان از بسیاری جهت این گوشی را  با گوشی های مختلف از سری   M و A و … مقایسه نمود و به درک درستی از عملکرد آن رسید.