گلکسی فولد ۲ جانشین گلکسی فولد لو رفت

هفته گذشته شرکت سامسونگ دومین اسمارت فون تاشو خود را، به نام گلکسی زد فلیپ رونمایی کرد. با وجود انتقاداتی که درباره دوام نمایشگر وجود داشت، این گوشی به طور کلی مورد استقبال خوبی قرار گرفته است. گوشی گلکسی زد فلیپ از فرم جدیدی بهره برده است و از قیمت گلکسی فولد سال گذشته نیز مقرون به صرفه تر است. با این حال، تحلیلگران معتقدند که این دستگاه جانشین گلکسی فولد نیست. طبق گزارشی که آجو نیوز منتشر کرده است، جانشین گوشی تاشو گلکسی فولد از دوربین سلفی زیر نمایشگر بهره می برد. این اطلاعات توسط راس یانگ، بنیانگذار مشاوران زنجیره تأمین نمایش تأیید شده است. راس یانگ ادعا می کند که ممکن است گوشی تاشو بعدی از یک صفحه نمایش شیشه ای بسیار نازک (UTG) ساخته شود البته از همین شیشه نیز برای گوشی تاشو گلکسی فولد استفاده شده بود، اگرچه سامسونگ ابتدا باید ظرفیت UTG خود را در ویتنام افزایش دهد.

تاکنون اطلاعات زیادی در مورد گوشی گلکسی فولد ۲ منتشر نشده است، با این حال برخی اطلاعات از جمله اندازه لو رفته اند. راس یانگ می گوید که گلکسی فولد ۲ دارای صفحه نمایش ۷٫۷ اینچی خواهد بود حتی این احتمال داده شده است که اندازه ی صفحه نمایش از این مقدار نیز بیشتر شود. با این حال راس یانگ معتقد است که چون حفره ی دوربین سلفی در زیر نمایشگر قرار گرفته است، ممکن است تفاوت اندازه ی آن با مدل قبلی خیلی چشمگیر نباشد. فناوری دوربین زیر نمایشگر به تولید کنندگان گوشی های هوشمند اجازه می دهد نیاز به یک شکاف برای حفره را برطرف کنند و از این طریق، حاشیه ها را حتی برای یک گوشی هوشمند تمام صفحه کاهش دهند. از گزارش های قبلی می دانیم که شرکت سامسونگ از گذشته روی این فناوری کار کرده است، اما کمپانی هایی مانند اپو و شیائومی گوشی های هوشمندی را به عنوان نمونه اولیه این فناوری را در عمل نشان داده اند. همچنین به نظر می رسد که گوشی گلکسی فولد ۲ دارای قیمتی مشابه با نسخه ی قبلی خود باشد. اگر این ادعا درست باشد، پس حتما قیمت این گوشی از گوشی های گلکسی زد فلیپ و موتورولا ریزر بیشتر خواهد بود.

آجو نیوز گفته است که گوشی گلکسی فولد ۲ در حال حاضر با کد (Champ) شناخته شده است و راس یانگ گفته است که به احتمال زیاد این گوشی در سه ماهه ی سوم سال ۲۰۲۰ رونمایی خواهد شد. در همین حال، آجو نیوز حتی عمیق تر می شود و می گوید که گلکسی فولد ۲ در ماه جولای سال ۲۰۲۰ عرضه می شود. راس یانگ می گوید که گوشی گلکسی فولد ۲ احتمالا در رنگ های آبی، نقره ای، طلایی، صورتی و مشکی به بازار خواهد آمد. در برخی اخبار پیش بینی شده است که گلکسی فولد ۲ همزمان با گوشی های نوت سامسونگ رونمایی خواهد شد. در حال حاضر همه ی ما در انتظار رونمایی از گوشی گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ و گلکسی فولد ۲ هستیم.