گلکسی اس ۲۰ با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی معرفی میشود

مجموعه ی خانواده ی گوشی های گلکسی S20 سامسونگ با ۱۲۰ هرتز برای نرخ به روز رسانی تصاویر رونمایی خواهند شد.

طبق گزارشی که از وب سایت سام موبایل منتشر شده است، گوشی سامسونگ به عنوان پرچمدار بعدی این شرکت معرفی خواهد شد، گلکسی اس ۲۰ است. در این گوشی از نمایشگر هایی با نرخ تازه سازی تصاویر ۱۲۰ هرتز استفاده شده است. این ویژگی می تواند دنیای گوشی های هوشمند سامسونگ را تغییر دهد. زمانیکه نرخ تازه سازی تصاویر ۱۲۰ هرتز اعلام میشود در واقع در هر ثانیه ۱۲۰ تصویر در جای یکدیگر می نشینند و نمایش داده میشوند. این اتفاق برای نمایش فیلم های پر سرعت بسیار مناسب است و دیگر تاری در فیلم ها دیده نمی شود.

اخبار و شایعات نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی همزمان با معرفی پردازنده Exynos 990 منتشر شدند. این تراشه از نمایشگرهای با سرعت بالا پشتیبانی می کند. همچنین یک منوی مخفی در نسخه بتا رابط کاربری  One UI 2.0 برای حالت نمایش ۱۲۰هرتزی  وجود داشت. در منوی پنهان رابط کاربری One UI Beta گزینه ای برای تغییر نرخ به روز رسانی تصاویر دیده می شود که به وسیله ی این گزینه می توانید این رقم را از ۶۰ هرتز به ۱۲۰ هرتز تغییر دهید. البته تا به حال هیچ دستگاه پرچمداری از سامسونگ از سنسور های بالاتر از ۶۰ هرتز پشتیبانی نکرده است به همین دلیل تفییر گزینه ها برای هیچکدام از دستگاه های سامسونگ تا سال ۲۰۱۹ تاثیری ندارد.

تاکنون فقط چند شایعه در مورد گوشی گلکسی اس ۲۰ با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز شنیده شده است. اکنون از منابع بسیار معتبری شنیدیم که پرچمدار آینده سامسونگ واقعاً از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی بهره می برد. سرعت تجدید بالاتر به صفحه نمایش این امکان را می دهد تا محتوای پویاتری را تولید کند. این بدان معنی است که کاربران انیمیشن ها حالت بسیار نرم تری را تجربه می کنند. بازی هایی با سرعت بالا بهتر از انچه که قبلا نمایش داده شده اند، نمایش داده می شوند. فیلم های اکشن نیز بسیار با کیفیت تر از قبل نمایش داده خواهند شد.

گوشی گلکسی S20 به کاربران این امکان را می دهد تا بین حالت های نمایشگر ۶۰ هرتز و ۱۲۰ هرتز امکان انتخاب داشته باشند، البته تغییر ۱۲۰ هرتز به ۶۰ هرتز پیشنهاد نمی شود مگر در صورتیکه بخواهید میزان شارژ باتری خود را برای مدت زمان طولانی تری حفظ کنید. زیرا نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی مصرف انرژی بالاتری نسبت به ۶۰ هرتزی خواهندداشت.

سامسونگ گلکسی آنپکد ۲۰۲۰

پرچمداران سامسونگ همیشه با بهترین نمایشگرهای هوشمند وارد شده اند، بنابراین ما در در اینکه این خبر واقعی باشد، شک نداریم. شرکت سامسونگ قرار است که پرچمدار بعدی خود را در ۱۱ فوریه سال جاری در سانفرانسیسکو در طی یک رویدادی همزمان با معرفی گوشی گلکسی فولد ۲ معرفی کند. این خبر توسط شرکت سامسونگ تایید شده است.

شرکت سامسونگ با تولید نمایشگرهای پر سرعت کاملاً آشناست. برخی از تلفن های موجود در بازار که دارای صفحه نمایش با سرعت بالا هستند دارای صفحه نمایش هایی از شرکت سامسونگ هستند. این شرکت بالاخره میتواند از این ویژگی برای گوشی های پرچمدار خود استفاده کند. به طور قطع این تصمیم باعث خواهد شد تا خیلی از طرفدارانش را راضی کند. سال گذشته، روند تولید گوشی های هوشمند جدید با نمایشگر های ۱۲۰ هرتز محبوبیت زیادی پیدا کرد و گوشی های مختلفی از شرکت های هواوی، شیائومی، گوگل، ایسوس، وان پلاس وارد بازار شدند.

حال باید منتظر گوشی گلکسی اس ۲۰ سامسونگ باشیم و ببینیم این شرکت میتواند طرفداران خود را راضی کند یا خیر.