پتنت جدید اپل، نشان از صفحه نمایش تمام صفحه بدون ناچ را نشان میدهد

کمپانی اپل به تازگی پتنت عجیب و قابل توجه را به ثبت رسانده است. دفتر ثبت اختراع ژاپن و لتسگو دیجیتال (LetsGoDigital) که یک مجله آنلاین در زمینه فناوری و تکنولوژی میباشد، پتنت جدید اپل در مورد طراحی مدل جدید صفحه نمایش را به همراه برخی تصاویر منتشر کرده است. به نظر می رسد که این مدل صفحه نمایش جدید اپل می تواند مربوط به یکی از سری گوشی های آینده آیفون باشد.

طبق عکس های منتشر شده از طراحی دستگاه، یک پنل مستطیل شکل با لبه های گرد را نشان می دهد. تاچ و ال سی دی اپل، فاقد ناچ بار در بالای صفحه میباشد، بنابراین سنسور تشخیص چهره و همچنین شکاف دوربین جلو را ندارد. به نظر می رسد که اسلات سیم کارت نیز در زیر دکمه پاور در کنار دستگاه قرار دارد.

منبع: دفتر ثبت اختراع ژاپن

در گزارشی که از طرف دفتر ثبت اختراع ژاپن منتشر شده است آمده است که این دستگاه الگوی طراحی جدید آیفون برای سال ۲۰۲۰ است. طبق گزارش های رسیده ما فکر می کنیم که این دستگاه دارای دوربین جلو جدید است و اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش جدید قرار گرفته باشد اما به احتمال زیاد تشخیص چهره از سری آیفون های جدید را حذف کند.

پس از بررسی زیاد متن دفتر ثبت اختراع ژاپن به این نتیجه می رسیم که اگرچه این دستگاه به عنوان “کامپیوتر با عملکرد ارتباطاتی [طراحی جزئی]” ثبت شده است، اما به نظر می رسد که اپل صرفاً طراحی مربوط به صفحه نمایش را به عنوان مرجع پتنت ارائه می دهد. در تصاویر تنها نیمی از طرح ثبتی نشان داده شده است تا بتواند به عنوان یک طرح جزئی ثبت شود. قسمت بالایی محصول که نمایش داده نشده است، جدا از قسمت پایین است که به عنوان یک طرح جزئی ثبت شده است. به هنگام ثبت طرح شما همواره باید نمایی از عقب، سمت راست و پایین را ارائه دهید و به همین دلیل ما تنها همین نماها را فعلا در دسترس داریم.

با توجه به مطالب گفته شده در مورد ثبت اختراع، می توان نتیجه گرفت که این طرح به معنای واقعی کلمه نماینده یک محصول جدید اپل نیست. توضیحات احتمالی در مورد حق ثبت اختراع وجود دارد و قبل از اینکه به آنها بپردازم، می خواهم به شما یادآوری کنم که اختراع ثبت شده همیشه به تولید یک محصول جدید منجر نمی شود و یا ممکن است سال ها برای ارائه محصول، وقت صرف شود.

اولین احتمالی که می دهیم این است که کمپانی اپل قصد دارد یک آیپاد ارتباطی به روز شده را که عمدتا مبتنی بر طراحی آیفون ها فعلی است، تولید کند. آیپاد نام تجاری دستگاه های پخش صوت و تصویر همه منظوره مبتنی بر سیستم عامل  iOS است که توسط اپل با رابط کاربری کنترل شده روی صفحه لمسی طراحی و به بازار عرضه شده است. آیپاد های فعلی اپل دارای دکمه ی اصلی هوم هستند که همچون گوشی های آیفون ۵  و آیفون SE دارای صفحه نمایش ۴ اینچی هستند. ما احتمال می دهیم که این تغییرات تنها تغییرات صورت گرفته نخواهند بود چرا که کمپانی اپل قصد دارد آیپاد ها را با تغییرات گسترده روانه بازار کند.

آخرین نسل از آیپاد اپل

دومین احتمالی که می دهیم این است که کمپانی اپل قصد دارد آیفون های قدیمی را با تخفیف به بازار های رو به رشد بفروشد.

البته شایعاتی وجود دارد که اپل در سال ۲۰۲۰ جانشین گوشی آیفون SE را معرفی کند اما نمی دانیم که چقدر این حق ثبت اختراع و این جانشینی می توانند به یکدیگر مربوط باشند.

پیش بینی می شود که کمپانی اپل در سال ۲۰۲۰ چهار گوشی جدید که دو تا از آن ها دارای نمایشگر ۶٫۱ اینچی، یکی با نمایشگر ۵٫۴ اینچی و یکی دیگر با نمایشگر ۶٫۷ اینچی است را رونمایی خواهد کرد. ما انتظار داریم که همگی آن ها قابلیت ۵G را پشتیبانی کنند. حال باید دید اپل در سال ۲۰۲۰ چگونه مخاطبان خود را به هیجان می آورد.