هواوی رویداد ۲۳ فوریه در بارسلونا را تایید کرد

تاکنون شایعات زیادی در مورد برگزاری رویداد هواوی وجود داشت که هم اینک شرکت هواوی در یک مصاحبه تایید کرد که در تاریخ ۲۳ فوریه که مصادف است با ۴ اسفند در بارسلونا پرچمداران خود را رونمایی خواهد کرد. این اتفاق در حالی رقم می خورد که شرکت هایی مانند ال جی و سونی از نمایشگاه MWC 2020 حمایت می کنند. پوستر این مراسم نشان می دهد که در این رویداد حداقل ۸ دستگاه فوق العاده از هواوی خواهیم دید. البته با توجه به لغو نمایشگاه MWC برخی از تحلیلگران نسبت به برگزاری رویداد ۲۳ فوریه تردید دارند، حال باید دید که شرکت هواوی در این زمینه چه تصمیمی می گیرد. شرکت هواوی در نامه ای گفته است که برای شرکت در رویداد نیاز است تا سلامتی تمامی کارکنان این شرکت تضمین شود.

شرکت شیائومی امروز یک تیزر در حساب وبیو خود منتشر کرد که به برخی از محصولات اشاره می کند، ما منتظریم تا در رویداد شرکت هواوی، یک لپ تاپ، تبلت، تلفن تاشو، گوشواره TWS، ساعت هوشمند، تلویزیون، هدست VR و در نهایت یک محصول مرتبط با خودرو را ببینیم. در تصویر تیزر، هواوی بر استراتژی ۱ + ۸ + N خود تاکید دارد. هواوی سال گذشته این استراتژی را فاش کرد که در آن “۱” وسیله ای است که دارای تمام کنترل است، همچون گوشی هوشمند، قابل حمل و استفاده آسان. دستگاه های بزرگتر عبارتند از “۸” ، که شامل تبلت ها و پوشیدنی ها برای افزایش تجربه تلفن هوشمند شما است. سرانجام، “N” به سایر دستگاه های هواوی اشاره دارد. مطابق تصویری که سال گذشته توسط شرکت هوآوی به اشتراک گذاشته شد، تلفن هوشمند در قسمت اصلی این استراتژی قرار دارد و در تصویر زیر می بینیم که یک شیء میله ای شکل در مرکز به دو نیمه تقسیم شده است که احتمالاً به یک تلفن هوشمند تاشو اشاره دارد. دستگاهی که تا به الان کنجکاوی ما را بر انگیخته است، گوشی تاشو هواوی است که تاکنون آن را با نام میت ایکس اس می شناسیم. انتظار می رود این دستگاه ظاهر بصری مشابه گوشی میت ایکس را حفظ کند اما به احتمال زیاد از تراشه جدید کرین ۹۹۰ ۵G بهره می برد.

همچنین زمانی که گوشی میت ایکس اس برای صدور گواهینامه مشاهده شد، جزئیات ریز تری از آن افشا شد. این گوشی قادر است که از شارژ سریع ۶۵ واتی پشتیبانی کند. شایعه شده است که این گوشی در نسخه ی ورودی قیمت پایین تری نسبت به میت ایکس خواهد داشت. پیش ینی می شود که شرکت هواوی برای رقابت با گوشی تاشو سامسونگ، گوشی هواوی میت ایکس اس را وارد بازار جهانی خواهد کرد.

با وجود این تأیید هواوی، هنوز مشخص نیست که آیا امسال نمایشگاه MWC برگزار خواهد شد یا خیر. این انجمن در حال حاضر در مورد سرنوشت این رویداد بحث می کند و تصمیم نهایی را در روز جمعه ۱۴ فوریه اعلام خواهد کرد. در همین حال، شرکت هایی مانند تی سی ال، ای تی اند تی، ویوو و سایر شرکت ها خروج خود را از نمایشگاه MWC اعلام کرده اند.