مشخصات تخصصی گلکسی S20 ،S20 پلاس و S20 اولترا

شرکت سامسونگ لحظاتی پیش در رویداد آنپکد، از سری جدید پرچمداران خود در سال ۲۰۲۰ رونمایی کرد. سری جدید پرچمداران در دو خانواده متفاوت که خانواده اول مربوط به گوشی های سری گلکسی S20 سامسونگ است و خانواده دوم مربوط به گوشی های تاشو شرکت سامسونگ می باشد.

سری گوشی های گلکسی S20 با نام گلکسی S20، گلکسی S20 پلاس و گلکسی ۲۰ اولترا رونمایی شدند. در قسمت گوشی های تاشو تنها یک گوشی با نام Z فلیپ رونمایی شد. حال در ادامه به بررسی اجمالی خانواده گلکسی S20 می پردازیم. البته به یاد داشته باشید که هر کدام از گوشی ها در نسخه های متفاوتی ارائه خواهند شد که در مقاله های بعدی در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

نمایشگر

سری گوشی های گلکسی S20، S20 پلاس و S20 اولترا به ترتیب در سایز های ۶٫۲، ۶٫۷ و ۶٫۹ به بازار عرضه خواهند شد. هر سه گوشی از نسبت تصویری ۲۰ به ۹ استفاده کرده اند که رفته رفته در گوشی ها تراکم پیکسل ها کمتر شده است. نرخ بروزرسانی تصاویر در هر سه مدل ۱۲۰ هرتز گزارش شده است.

سیستم عامل

شرکت سامسونگ برای ساخت سری گلکسی ها از فناوری گوریلا گلس ۶ بهره برده است که در مدل های گلکسی S20 و گلکسی S20 اولترا از نسخه ی کورنینگ گوریلا گلس ۶ بهره برده است. وزن نسخه ی ورودی ۱۶۳ گرم است که کمتر از سایرین است و در مدل های گلکسی S20 پلاس و گلکسی S20 اولترا بیشتر شده است. هر سه مدل از ۲ سیم کارت مجزا پشتیبانی می کنند. هر سه مدل بر روی سیستم عامل اندروید ۱۰ مبتنی بر رابط کاربری One UI 2 اجرا می شوند، تنها گلکسی S20 اولترا است که رابط کاربری خود را تغییر داده و از رابط کاربری One UI 2.1 استفاده می کند.

حافظه

حافظه ی ابتدایی برای هر سه مدل گلکسی S20، S20 پلاس و S20 اولترا ۱۲۸ گیگابایت است که در نسخه های دیگر با افزایش حافظه ی داخلی مواجه هستیم. با استفاده از کارت حافظه می توانیم ظرفیت میزان حافظه را در آن ها افزایش دهیم.

دوربین

گلکسی S20 پلاس و گلکسی S20 اولترا از یک مجموعه ی چهارگانه و گلکسی S20 از یک مجموعه ی سه گانه پشتیبانی می کند. کیفیت تصاویر به مراتب در نسخه های جدید بهتر شده است و قابلیت ها جدید نیز به آن اضافه شده است. هر سه مدل دارای فلش LED هستند که عکسبرداری در شب را راحت می کند.

باتری

شرکت سامسونگ برای افزایش زمان کار گوشی ها، از سه مدل ظرفیت باتری استفاده کرده است. گوشی گلکسی S20 باتری با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی آمپرساعت، گلکسی S20 پلاس باتری با ظرفیت ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعت و گلکسی S20 اولترا باتری با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت دارد. گلکسی S20 و گلکسی ۲۰ پلاس از شارژ سریع ۲۵ واتی و گلکسی S20 اولترا از شاژ سریع ۴۵ واتی پشتیبانی می کند.

رنگ ها

هرسه مدل گلکسی S20، گلکسی S20 پلاس و گلکسی S20 اولترا در دو رنگ خاکستری و آبی به بازار عرضه خواهند شد. علاوه بر این دو رنگ گلکسی S20 در رنگ صورتی، گلکسی S20 پلاس در رنگ مشکی و گلکسی S20 اولترا نیز در رنگ مشکی تولید شده اند.