مذاکرات برای کاهش قیمت گوشی های تاشو سامسونگ


در بازار تجاری صنعت موبایل همیشه شرکت های صاحب نام چون اپل، سامسونگ، هواوی و … حدود یک ماه قبل از رونمایی پرچمداران جدید خود، قیمت گوشی های سری گذشته را کاهش می دهند تا قبل از توجه به گوشی پرچمدار جدید، فروش بالایی را برای خود رقم زنند اما آن چه که ما جدیدا متوجه شده ایم این است که، گویا شرکت سامسونگ این روند را برای گوشی های تاشو خود ادامه نخواهد داد و هیچ گونه کاهش قیمتی را مشاهده نخواهیم کرد.

در زمان رونمایی از اولین گوشی تاشو سامسونگ، خیلی از کاربران برای زیاد بودن قیمت آن که در آن زمان ۲۰۰۰ دلار بود اعتراض کردند اما این احتمال وجود داشت که با رونمایی از گوشی های تاشو جدید سامسونگ قیمت کاهش پیدا کند. اما آن چیزی که بعد از ماه ها با آن مواجه هستیم بسیار تفاوت دارد. این شرکت نه تنها از زمان راه اندازی، قیمت گذاری گوشی تاشو خود را در همان سطح حفظ کرده است، بلکه ممکن است حتی پس از عرضه رسمی گلکسی فلیپ در هفته آینده افت قیمت را نیز تأیید نکند.

یکی از نگرانی های سامسونگ در شکست اقتدار گلکسی فولد هاست چرا که گوشی های گلکسی فولد توانایی های خارق العاده ای دارند که می توانند شما را شگفت زده کنند. به عنوان مثال گوشی گلکسی فولد زمانی که بسته می شود، می توانید به برخی از اطلاعات ضروری خود در صفحه نمایش جدید دسترسی داشته باشید. شرکت سامسونگ در طی چند ماه گذشته در طراحی و ساخت گلکسی فولد ها دقت بیشتری کرده است و امکانات جدیدتری به آن ها اضافه کرده است. دیجی کوه، مدیر عامل بخش ارتباطات وموبایل شرکت سامسونگ اعلام کرده است که حضور گوشی های تاشو گلکسی فولد در صنعت موبایل یک انقلاب جدید است که همه ی کاربران را شگفت زده خواهد کرد.

گزارشی از نشریه کره جنوبی به نام JoongAng News منتشر شده، حاکی از آن است که شرکت های ارائه دهنده گوشی ها، کاهش قیمت گلکسی فولد را از ۲،۰۲۵ دلار به ۱۶۸۸ دلار به شرکت سامسونگ پیشنهاد داده اند. استدلال شرکت های پخش کننده در مورد کاهش قیمت پیشنهادی، به هنگام نزدیکی به زمان رونمایی از گوشی های جدید تاشو سامسونگ است.

براساس گزارش نشریه جونگ آنگ نیوز، شرکت سامسونگ نگران این است که چگونه می توان این روند را مدیریت کرد که بر اعتبار پرچمداران فولد تأثیر نگذارد. بنابراین، در حال حاضر، مذاکرات بین دو طرف ( شرکت سامسونگ و شرکت های پخش کننده محصولات ) متوقف شده است. هنوز مشخص نیست که شرکت سامسونگ حتی پس از راه‌اندازی گوشی تاشو گلکسی زد فلیپ این قیمت را کاهش دهد یا نه. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که شرکت سامسونگ چگونه عمل خواهد کرد و نتایج مذاکرات چگونه خواهد شد. برخی از کاربران در فضای مجازی خود را موافق تصمیم شرکت سامسونگ اعلام کرده اند و برخی دیگر به شدت با نظر شرکت سامسونگ مخالفت کرده اند حال باید دید که شرکت سامسونگ به عقیده ی کدام طیف از کاربران احترام می گذارد و به آن عمل می کند.