فاصله اجتماعی با ابزار جدید از گوگل
فاصله اجتماعی با ابزار جدید از گوگل

با توجه به شیوع بیماری کرونا یکی از مهم ترین اتفاقاتی که وجود دارد در ارتباط با راه های پیشگیری از بیماری کرونا خواهد بود. با کمک فاصله اجتماعی می توانید از طریق ابزار گوگل آن را مدیریت نمایید.

اینکه هر شخصی در فاصله ایمن تعیین شده خود قرار گیرد می تواند مزایای بسیاری را برای سلامتی او به دنبال داشته باشد. در واقع باید این نکته را مدنظر قرار داد که تعیین این فاصله در اولویت قرار دارد. یعنی هر فردی نمی داند که فاصله ایمن تعریف شده برای او دقیقاً در چه محدوده ای خواهد بود. با کمک واقعیت افزوده این کار انجام می شود و به نوعی کمک بزرگی به پیشگیری از بیماری کرونا خواهد بود. 

 بهترین فاصله اجتماعی با ابزار گوگل

گوگل سعی دارد تا بهترین فاصله را برای سلامتی شما تعیین نماید که این فاصله در محدوده ی ۲ متر تعریف می شود. یعنی در دو متری یک شخص قرار گیرد عملاً انتقال به شما صفر خواهد بود. این فاصله هم در اجتماعی و هم در فضای زندگی شخص می تواند به راحتی کمک کننده باشد. با وجود رعایت نکات بسیار هنوز هم بیماری کرونا در جهان وجود دارد و نمی توان آن را انکار کرد به نوعی باید با آن زندگی کرد.

برای پیشگیری ا ابتلا با کمک ابزار گوگل می توانیم یکی از مهم ترین نکات یعنی حفظ فاصله شخصی را قطعی کنیم. در این صورت شاید حتی نیازی به استفاده از ماسک هم نباید زیرا در صورت عطسه و سرفه ذرات تنفسی در هوا به شما انتقال نخواهد یافت. پس از حفظ فاصله شخصی می توانید در گزینه ی بعدی به شستشوی مکرر دست های خود هم فکر کنید.

کارایی واقعیت افزوده گوگل

برای این که از آن استفاده کنید نیاز است تا در ابتدا یک گوشی داشته باشید که سیستم عامل آن حتماً اندروید باشد. پس گوشی هایی که ios دارند از این قاعده پیروی نمی کنند. در مرحله بعد می توانید گوشی هوشمند خود را به این ابزار جدید گوگل مجهز نمایید.

نحوه اتصال به ابزار گوگل و واقعیت افزوده

در ابتدا نیاز است تا شما مرورگر کروم خود را فعال نمایید، سپس آدرس  goo.gle/sodar را در داخل آن جستجو کنید. ابزاری که از آن یاد شده تنها یک نام دارد و آن هم SODAR خواهد بود. علاوه بر کاربران گوشی های آیفون افرادی که گوشی اندروید با ورژن پایین از سیستم عامل را در اختیار دارند هم نمی توانند از آن بهره ببرند.

اثبات فاصله اجتماعی با ترسیم نقشه

زمانی که این سیستم فعال شود یک محدوده ای را به صورت یک نقشه برای شما نمایش خواهد داد. این محدوده همان محدوده ایمنی خواهد بود که هیچ اتفاقی برای شما رخ نخواهد داد. این فاصله تعریف شده تنها دو متر است. در وسط این دایره دومتری ما با دوربین قرار می گیرید و در نهایت نباید از خط تعیین شده تجاوز صورت پذیرد.

تست های مربوط به بررسی های اولیه نشان می دهند که تست مربوطه کاملاً تأیید شده بوده و هیچ مشکلی ندارد.