شیائومی می ۱۰ امروز در چین ظاهر می شود

هر چه به زمان رونمایی محصولات شیائومی نزدیک می شویم، اطلاعات جدید تر و موثق تری در مورد گوشی های شیائومی می ۱۰ و شیائومی می ۱۰ پرو به دست ما می رسد. در جدیدترین نشت از این گوشی اخبار جدیدی در مورد دوربین آن افشا شده است که هیجان ما را چند برابر کرده است.

گوشی شیائومی می ۱۰ از صفحه نمایشی ۶٫۵ اینچی بهره برده است که نرخ بروزرسانی آن ۹۰ هرتز می باشد. بر حسب شایعاتی که احتمال وقوع آن ها بسیار زیاد است، گفته می شود که این گوشی از یک مجموعه ی چهارگانه از دوربین ها استفاده می کند. تحلیلگران پس از بررسی عکس های افشا شده معتقدند که دوربین اصلی گوشی ۱۰۸ مگاپیکسلی است که از حسگر اصلی سونی به نام IMX686 استفاده می کند. در کنار آن یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی و یک لنز ۵ مگاپیکسلی که به احتمال زیاد لنز ماکرو باشد وجود دارد. شایعه شده است که گوشی شیائومی می ۱۰ از بزرگنمایی دیجیتالی ۳۰ برابری استفاده می کند.

پس از مدتی شایعات جدیدی در مورد زوم این دوربین منتشر شده است. با دقت به تصاویر زیر نگاه کنید. تصویر منتشر شده در زیر، تصویری با وضوح ۱۰۸ مگاپیکسلی است که احتمالا به وسیله ی دوربین گوشی شیائومی می ۱۰ ثبت شده است. تصویر دیگری که در کنار تصیر اصلی می بینید برشی است از تصویر اصلی که میزان کیفیت را به شما نشان می دهد. در شایعات آمده است که این دوربین از حسگر ۱٫۳۳/۶ اینچی استفاده می کند.

شرکت شیائومی همچون شرکت اپل و سامسونگ از امکانات HEIF / HEIC استفاده می کند. HEIF / HEIC فرمت هایی هستند که تصاویر با کیفیت بالا و حجم کم را به ما ارائه می دهند در نتیجه در فضای ذخیره سازی گوشی صرفه جویی می شود. برای برآورد کیفیت فیلمبرداری به وسیله ی گوشی شیائومی می ۱۰، فیلم هایی ضبط شده است که پشس از بررسی فیلم ها دیدیم که شیائومی در می ۱۰ میدان دیدی بسیار بازی را در اختیار کاربران خود قرار داده است. در فیلم های ضبط شده سرعت دوربین بسیار زیاد است به همین دلیل میزان لغزش ها بسیار کم شده است. شرکت شیائومی در جدیدترین محصول خود رم ۱۲ گیگابایتی خود را نیز روانه ی بازار کرده است که در نسخه ی ۲۵۶ گیگابایتی حافظه آن وجود دارد.

هم اکنون گوشی شیائومی می ۱۰ در بازار چین منشر شده است و منابع معتقدند که از تاریخ ۲۳ فوریه (۴ اسفند) به صورت زنده در بازار جهانی ظاهر می شود. شرکت شیائومی در جدیدترین خبر قیمت ۴۵۸ دلار را برای نسخه ی ورودی آن تعیین کرد. مسلما در نسخه های بعدی با افزایش قیمت مواجه خواهیم بود. گوشی شیائومی می ۱۰ در سه نسخه ی ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی به بازار آمده است. البته با توجه به شرایط کشورهای مختلف، سرعت این روند متغیر است به همین دلیل برای پیگیری اخبار جدیدی و زمان ورود گوشی شیائومی می ۱۰ به بازار ایران به ما همراه باشید.