شایعات جدیدی در مورد اکسپریا ۲ سونی منتشر شد

در سال ۲۰۱۹ شرکت سونی گوشی اکسپریا ۱ را به عنوان پرچمدار خود معرفی کرد که یکی از بهترین گوشی های سال ۲۰۱۹ به حساب می آمد. در حال حاضر در سال ۲۰۲۰ کاربران زیادی منتظرند تا شرکت سونی پرچمدار جدید خود را معرفی کند. در حال حاضر شایعات زیادی وجود دارد که شرکت سونی در حال ساخت گوشی اکسپریا ۲ به عنوان پرچمدار سال ۲۰۲۰ است. البته در مورد نام آن، شایعات زیادی وجود دارد در برخی از خبر ها آن را اکسپریا ۵ پلاس و در برخی دیگر آن را اکسپریا ۳ دیده ایم.

شرکت سونی در نمایشگاه ۲۰۲۰ MWC متاسفانه شرکت نخواهد کرد که احتمالا دلیل آن ترس از ویروس کرونا است و به جای آن از طریق یوتیوب قصد دارد که میزبان یک رونمایی آنلاین باشد، و اما این اتفاق به ما اجازه نخواهد داد که سری گوشی های پرچمدار را به صورت حضوری مشاهده کنیم. این شرکت در تلاش است تا کمترین ارتباط فیزیکی با مخاطبان داشته باشد. گوشی سونی اکسپریا در ۱ فوریه سال ۲۰۱۹ در MWC رونمایی شد و گفته می شود که این گوشی تا ماه ژوئن وارد بازار نشد. ما احتمال می دهیم که همین روند برای گوشی اکسپریا ۲ نیز رقم بخورد و کاربران مجبور باشند مدت بیشتری برای خرید آن صبر کنند.

در شایعات داریم که گوشی اکسپریا ۲ از چیپست کوالکوم اسنپدراگون ۸۶۵ استفاده خواهد کرد، این چیپست تا به الان در هیچ گوشی ظاهر نشده است و ظهور آن در گوشی های شرکت سونی می تواند، برای رشد این شرکت یک جهش به حساب آید. همچنین قرار است اکسپریا ۲ از رم ۱۲ گیگابایتی پشتیبانی کند. اکسپریا ۱ تنها ۶ گیگابایت رم داشت، بنابراین این یک افزایش قابل توجه خواهد بود. در برخی از اخبار آمده است که گوشی اکسپریا ۲ وزن بیشتری دارد و نسبت ابعاد تصاویر در آن ۹ به ۲۱ است. برخی از شایعات بیان می کنند که گوشی اکسپریا ۲ از قابلیت ۵G پشتیبانی می کند در صورتیکه برخی دیگر آن را رد می کنند و تا به الان نظر قطعی در مورد آن صادر نشده است. گوشی اکسپریا ۱ از باتری ۳۳۳۰ میلی آمپرساعتی استفاده کرده است که احتمال می دهیم در اکسپریا ۲ میزان باتری آن افزایش پیدا کند و از باتری ۴۰۰۰ میلی آمپرساعتی پشتیبانی کند. پشتیبانی از شارژ بی سیم از دیگر قابلیت هایی است که کاربران انتظار دارند در اکسپریا ۲ قرار بگیرد.

یکی از انتظاراتی که کاربران دارند که در نسخه ی جدید اکسپریا رعایت شود، افزایش کیفیت صفحه نمایش گوشی است و همچنین میزان نور پس زمینه افزایش پیدا کند تا کاربران بتوانند در زیر نور آفتاب به راحتی از آن استفاده کنند. گوشی اکسپریا ۱ با قیمت ۹۴۹ دلار وارد بازار شد. یکی از منابع اعلام کرده است که احتمالا گوشی اکسپریا ۲ با قیمت ۸۶۰ دلار وارد بازار می شود که اگر این خبر درست باشد، نسبت به نسخه ی گذشته خرید آن برای کاربران راحت تر خواهد بود.