شارژ معکوس هدفون های بی سیم با ثبت اختراع جدید شیائومی

به نظر می رسد شرکت شیائومی در حال کار روی یک لوازم جانبی جالب برای شارژ هدفون های بی سیم واقعی از طریق تلفن های هوشمند است. اختراع CNIPA برای شارژ لوازم جانبی است که به پشت تلفن وصل می شود و دارای یک نگهدارنده برای قرار دادن هدفون های TWS و شارژ آنها از طریق ویژگی شارژ وایرلس معکوس تلفن است. در توضیحات ثبت اختراع آمده است: “این محصول طراحی ظاهری یک لوازم جانبی تلفن همراه است برای ذخیره هدفون و شارژ هدفون نصب شود که می تواند بر روی تلفن همراه نصب شود، “

همانطور که از تصاویر ثبت اختراع می بینید، لوازم جانبی شارژ دارای دو شکاف برای قرار دادن هدفون های بی سیم است. لوازم جانبی شارژ در دو طرح مختلف ارائه می شود، که برای نمایش تفاوت های آن ها می توان به گلکسی بادز سامسونگ و ایر باد اپل اشاره کرد. همانند تصاویر زیر:

شرکت شیائومی هنوز اسمارت فونی را که از شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می کند، راه اندازی نکرده است، اگرچه در ماه اوت نکاتی وجود داشت مبنی بر اینکه این شرکت در تلاش است تا این ویژگی را بر روی گوشی هوشمند پریمیای آینده خود ارائه خواهد داد. طراحی ثبت شده به احتمال زیاد تنها ازهدفون های TWS شیائومی پشتیبانی می کند زیرا هر هدفون بی سیم نحوه ی شارژ کاملا متفاوتی دارد. اخیراً شیائومی از فناوری شارژ سریع بی سیم ۴۰ واتی خود استفاده کرده است. برای نسخه ی نمایشی از نسخه اصلاح شده می ۱۰ پرو با باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی استفاده کرد. این گوشی در ۲۰ دقیقه ۵۷ درصد شارژ شد و در ۴۰ دقیقه به صورت کامل از صفر به صد درصد رسید. این سرعت شارژ تقریباً برابر با راه حل های شارژ سریع سیمی است که این روزها می بینیم. راهی وجود ندارد که بگوییم آیا شیائومی در واقع این محصول را در آینده عرضه خواهد کرد یا خیر. چون این موضوع هنوز کاملا به صورت جدی در نیامده است، پای تحلیلگران به میان کشیده نشده است اما در این باره کاربران نظرات متفاوتی دارند. برخی از کاربران معتقدند که همچین اتفاقی می تواند در مدت چند ماه به گوشی آسیب وارد می کند، چرا که یک گوشی باید از این پس دو منبع را پشتیبانی کند. برخی دیگر از کاربرن گفته اند که اگر واقعا قرار است به حقیقت بپیوندند شیائومی باید بر رو باتری هایی با ظرفیت چند برابر باتری ها فعلی سرمایه گذاری کند تا کاربران بتوانند به این تکنولوژی جدید اعتماد کنند. یکی از سوالاتی که فعلا ذهن ما را مشغول کرده است این است که آیا شیائومی قصد دارد این تکنولوژی را برای همه ی هدفون ها اجرا کند یا این که آن را در اختصاص محصولات خود قرار دهد. با توجه به این که شیائومی هدفون هایی مانند ظاهر سامسونگ و اپل دارد می توان باور کرد که هدفون های هر دو شرکت احتمالا در این زیر مجموعه قرار بگیرند.