سامسونگ گلکسی اس ۱۱ با دوربین Bright Night می آید

علائم تجاری سامسونگ سنسور دوربین جدید با نام “Bright Night ” را برای گوشی موبایل سامسونگ سری گلکسی اس ۱۱ (Samsung Galaxy S11) نشان میدهد.

در سال های جدید تولیدکنندگان تصمیم گرفته اند توجه زیادی به دوربین های گوشی های هوشمند داشته باشند. این منجر به کاهش شدید بازار دوربین های کامپکت شده است. امروز تقریبا در هر تلفن میتوانید مد روز را پیدا کنید، بنابراین میتوانید جزئیات بیشتری را ضبط کنید. این امکانات باعث میشود که عکس ها به طور قابل توجهی روشن تر به نظر برسند با این حال چون مدهای روز گوشی های مختلف از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مخصوص به خود استفاده کرده اند در نهایت خروجی های متفاوتی را دریافت میکنیم.

سنسور Bright Night ساموسنگ

در حال حاضر نشست سامسونگ گلکسی اس ۱۱ (Samsung GALAXY S11) در حال جمع شدن است و بررسی ها نشان میدهد که آخرین موردی که در اختراعات ثبت شده است زیر نفوذ مالکیت معنوی اتحادیه اروپا (EUIPO) است که در تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۹ صورت گرفته است. سنسور دوربین جدید با نام Bright Night معرفی شده است که طبق توضیحات شرکت سامسونگ تنها در تلفن های هوشمند و تبلت ها مورد استفاده قرار میگیرد.

احتمال داده میشود که این سنسور جدید قابلیت های منحصر به فردی دارد و به صورت یک سنسور اختصاصی برای عکاسی و فیلم های شبانه به کار خواهد رفت. اولین گوشی که احتمالا این سنسور در آن به کار برده خواهد است سری گلکسی اس۱۱ (S11) میباشد که که دارای حسگری بزرگ است که اندازه ی آن ۱۰۸ مگاپیکسل است.

شرکت سامسونگ قبلا در گوشی های سری S10  و Note 10  از سنسور شب روشن (Bright Night) استفاده کرده بود که در واقع به عنوان یک حالت اختصاصی برای شب در نظر گرفته شده بود.

یکی از اتفاقاتی که شرکت سامسونگ در حال رقم زدن آن است، عملکری جدی برای روی قدرت سخت افزاری است و بحث نرم افزار را در این سری از گوشی ها به میزان کمتری مورد توجه قرار داده است. در حال حاضر شرکت سامسونگ در نظر دارد تا سنسور شب روشن (Bright Night) را به عنوان یک ویژگی سخت افزاری تبدیل و معرفی کند. این سرویس سخت افزاری در قالب حسگر جدید تصویر و یا حسگر جدید نور ظاهر میشود.

در تنظیمات دوربین گوشی های سری سامسونگ S11 و سامسونگ +S11 (اس ۱۱ پلاس) چند رندر مختلف مشاهده شده است و آنچه تاکنون عیان گشته است این گونه است که در مجموع دارای ۵ دوربین در یک برش مستطیلی شکل هستیم که توسط یک دوربین اصلی جدید ۱۰۸ مگاپیکسلی و یک ماژول پریسکوپ که قادر به بزرگنمایی نوری ۵ برابر است.

سامسونگ اس 11

شرکت سامسونگ اعلام کرده است که هر سه مدل گوشی های S11 فوکوس اوماتیک لیزری دریافت میکنند و قادرند که ویدئویی را با قابلیت ۸K ضبط کنند.

همچنین در این سه مدل از گوشی ها حالت های نمایش جدیدی قرار داده شده است مثل Single Take Photo ، Night Hyperlapse  و Vertical Panorama که به وسیله کدهای بتا در گوشی های سامسونگ اس ۱۱ آشکار شده است.

 با توجه به اطلاعات دریافتی نشان میدهد که شرکت سامسونگ در حال آماده سازی تغییراتی اساسی در بخش دوربین گوشی ها و تبلت های خود است تا بتواند تا بتواند در کنار سایر پرچمداران شرکت های مختلف به رقابت بپردازد.

 سرانجام ، کیفیت تصویر در تلفن های همراه به قدری خوب خواهد شد که در آینده دیگر با کاهش شدید خرید دوربین دیجیتال در بازار مواجه خواهیم شد.