رونمایی از ریلمی ۶ و ریلمی ۶ پرو در بحبوحه ی کرونا

شرکت ریلمی مدت ها پیش اعلام کرده بود که در تاریخ ۵ مارس، گوشی های ریلمی ۶ و ریلمی ۶ پرو را رونمایی خواهد کرد. اغلب شرکت ها با توجه به بیماری کرونا از رونمایی محصولات خود دست کشیدند اما شرکت ریلمی در تاریخ مصوب شده این رونمایی را انجام داد و هم اینک مشخصات این گوشی ها در اختیار ما قرار گرفته است. شرکت ریلمی گفته است که ریلمی ۶ جانشین ریلمی ۵ پرو است و ریلمی ۶ پرو جانشین ریلمی x است.

صفحه نمایش

در هر دو گوشی از فناوری گوریلا گلس ۳ برای ساخت نمایشگر استفاده شده است. وضوح تصویر در هر دوی آن ها +Full HD است و نرخ بروزرسانی تصاویر نیز ۹۰ هرتزی است. تنها تفاوت آن ها در اندازه ی آن ها است. ریلمی ۶ دارای نمایشگری با اندازه ی ۶٫۵ اینچی است در صورتیکه نمایشگر ریلمی ۶ پرو ۶٫۶ اینچی است. درواقع ریلمی ۶ پرو تنها مقدار کمی از ریلمی ۶ بزرگ تر است.

پردازنده

هر دو دستگاه از پردازنده های هشت هسته ای استفاده کرده اند که البته نوع آن ها با هم متفاوت است. ریلمی ۶ اولین محصول شرکت ریلمی است که از پردازنده ی مدیا تک G90T بهره برده است در حالی که ریلمی ۶ پرو از همان چیپست اسنپدراگون ۷۲۰G استفاده کرده است. البته چیپست ریلمی ۶ پرو نیز از جدیدترین چیپست هاست اما با این حال در برخی دیگر از گوشی ها نیز استفاده شده است. هر دو گوشی هوشمند، اندروید ۱۰ را به صورت سفارشی با رابط کاربری ریلمی UI اجرا می کنند.

دوربین سلفی

در قسمت دوربن سلفی با یکدیگر تفاوت اصلی دارند. گوشی ریلمی ۶ تنها دارای یک حفره برای ثبت تصاویر سلفی است که اندازه ی آن ۱۶ مگاپیکسلی است و تصاویری با کیفیت بالا ثبت می کند. در صورتیکه درریلمی ۶ پرو ما دو لنز بر روی نمایشگر داریم که لنز اصلی آن ۱۶ مگاپیکسلی است و دیافراگم آن ۲٫۰ است و در کنار آن لنز دومی با اندازه ی ۸ مگاپیکسلی وجود دارد که میدان دیدی وسیعی به اندازه ی ۱۰۵ درجه در اختیار کاربران قرار می دهد. دقت داشته باشید که ریلمی ۶ پرو قادر است تصاویری با کیفیت بالا به مراتب بالاتر از ریلمی ۶ عکسبرداری نماید.

دوربین پشتی

هر دو گوشی از یک مجموعه ی چهارگانه از لنز ها در پنل پشتی خود بهره برده اند. ریلمی ۶ با دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی و سنسور ISOCELL Bright GW1 طراحی شده است که در زیر آن به ترتیب در یک کادر عمود سه لنز دیگر قرار گرفته است که عبارتند از: لنز ۸ مگاپیکسلی واید با دیافراگم ۲٫۳، لنز ۲ مگاپیکسلی ماکرو و لنز پرتره B&W. دوربین اصلی ریلمی ۶ پرو نیز ۶۴ مگاپیکسلی است و در زیر آن سه لنز دیگر قرار گرفته است که به ترتیب عبارتند از: لنز ۱۲ مگاپیکسلی تله فوتو با دیافراگم ۲٫۵، لنز ۸ مگاپیکسلی واید و لنز ۲ مگاپیکسلی ماکرو. با توجه به فناور های به کار رفته در این گوشی ها، گوشی ریلمی ۶ پرو از قابلیت و قدرت بیشتری در عکس برداری و فیلمبرداری برخوردار است.

باتری

هر رو گوشی از یک باتری ۴۳۰۰ میلی آمپر ساعتی بهره برده اند که در کنار آن ها از یک شارژر ۳۰ واتی می توانید استفاده کنید.

نسخه های ریلمی ۶

۴ گیگابایت رم به همراه ۶۴ گیگابایت حافظه با قیمت ۱۷۷ دلار

۶ گیگابایت رم به همراه ۱۲۸ گیگابایت حافظه با قیمت ۲۰۴ دلار

۸ گیگابایت رم به همراه ۱۲۸ گیگابایت حافظه با قیمت ۲۱۸ دلار

نسخه های ریلمی ۶ پرو

۶ گیگابایت رم به همراه ۶۴ گیگابایت حافظه با قیمت ۲۳۲ دلار

۶ گیگابایت رم به همراه ۱۲۸ گیگابایت حافظه با قیمت ۲۴۵ دلار

۸ گیگابایت رم به همراه ۱۲۸ گیگابایت حافظه با قیمت ۲۶۰ دلار

مروری کلی