رندرهای جدید سامسونگ اس ۱۱ پلاس نشان از دوربین و باتری جدید دارد

در جدیدترین رندر های سامسونگ ما شاهد باتری های بزرگتر و جدیدترین حسگرهای دوربین در گوشی سامسونگ گلکسی اس ۱۱ پلاس هستیم.

گوشی گلکسی S11 سامسونگ تا فوریه ۲۰۲۰ معرفی و رونمایی نمی شود، اما جریان شایعات و رندرها توانسته است نشانه های خوبی را در اختیار ما قرار دهد. این ایده که می توانید از گوشی بعدی سامسونگ که پرچمدار این دوره خواهد بود چه انتظاری داشته باشید. در شایعات جدید توانسته ایم سرنخ های جدیدی در مورد بزرگترین پرچمدار سامسونگ گوشی گلکسی S11 پلاس اطلاعاتی را به دست آوریم. این شایعات جزئیات مربوط به اندازه باتری، مشخصات دوربین و طراحی عقب گوشی گلکسی S11 پلاس را نشان می دهد. این اطلاعات از منابع مختلفی تهیه می شود و ما آن را برای شما در مجله فناوری دیجی تیپ تاپ گردآوری کرده ایم.

با وجود همه رندر های منتشر شده از این گوشی پیش از انتشار، همیشه دلایلی وجود دارد که این اطلاعات ممکن است اشتباه باشد، یا جعلی باشد و یا هر دو بنابراین آن را با احتمال ۵۰ درصد در خاطر بسپارید و استفاده کنید. در حال حاضر این شایعات با آنچه قبلاً در منابع مختلف شنیده ایم تضادی ندارد.

افزایش اندازه ی باتری

اولین رندر گوشی گلکسی S11 پلاس ظرفیت باتری آن را مشخص می کند، که ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت یا ۹۰۰ میلی آمپر ساعت بزرگتر از باتری موجود در گوشی گلکسی اس ۱۰ پلاس است. ما قبلاً این شایعه را شنیده بودیم، اما با توجه به این که در چندین منبع این مطلب اشاره شده، تأیید کننده این ادعاست.

گلکسی کلوب (GalaxyClub) یک وبلاگ خبری هلندی و جامع در مورد گوشی های هوشمند سامسونگ، تبلت ها و محصولات مرتبط است. این وبلاگ ویژگی نکات و ترفندها، به روزرسانی ها و فروم محصولات سامسونگ را برای کاربران خود دارد تا درباره دستگاه های هوشمند سامسونگ بحث کند.

گلکسی کلوب (GalaxyClub) موفق شده اطلاعاتی از باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی اس ۱۱ پلاس را منتشر کند، حتی تصویری از باتری وجود دارد، که به وضوح می گوید ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت بر روی درج شده است. اگر واقعاً شرکت سامسونگ از این باتری عظیم استفاده کند، گوشی گلکسی اس ۱۱ پلاس ( Galaxy S11 Plus ) باید در مدت زمان طولانی تری شارژ شود، اگرچه چون ما انتظار داریم صفحه نمایش نیز بزرگتر از نمونه موجود در گوشی گلکسی اس ۱۰ پلاس (Galaxy S10 Plus ) باشد، این باتری نیز توانایی ماندگاری بالایی را نخواهد داشت.

قابلیت های جدید دوربین

در شایعه ای دیگر جزئیاتی را در مورد دوربین اصلی در گوشی گلکسی S11 سامسونگ و احتمالاً S11 Plus بیان کرده اند. شنیده ایم که قرار است برای دوربین اصلی گوشی از یک حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده شود، اما طبق گفته ناشر توییتر یونیورسلس (UniverseIce) ، این سنسور، ۱۰۸ مگاپیکسلی نیست، اما یک سنسور کاملا متفاوت است.

 گوشی گلکسی S11 پلاس از یک سنسور اختصاصی ۱۰۸ مگاپیکسلی با اندازه ی بین ۱ تا ۱٫۳ اینچی برای دوربین اصلی استفاده می کند که از نظر کیفیت نسبت به ISOCELL Bright HMX برتر است و البته هزینه بالاتری نیز دارد.

در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۱۹ یونیورسلس (UniverseIce) با گفتن “منحصر به فرد” به حسگری که پیش بینی می کند در سنسور گوشی گلکسی S11 سامسونگ خواهیم دید و سنسور قبلی ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ که در گوشی شیائومی می نوت ۱۰ (Xiaomi Mi Note 10 ) وجود دارد، تمایز قائل می شود. با توجه به شایعات جدید، این سنسور جدید بسیار بهتر از سنسور قبلی است. ما دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی را در گوشی Mi Note 10 ( می نوت ۱۰ شیائومی ) دیدیم که بسیار چشمگیر است و اگر سنسور جدید حتی بهتر هم باشد، این می تواند به معنای یک حرکت رو به جلو فوق العاده برای تلفن های آینده سامسونگ باشد.

تفاوت های چشمگیر در طراحی

در شایعاتی دیگر به موضوع طراحی این تلفن ها پرداخته شده است. تصاویر پخش شده از طراحی این گوشی ها مقدار زیادی مبهم هستند اما با دقت نظر توانستیم مقداری اطلاعات را از آن استخراج کنیم.

یونیورسلس (UniverseIce) تعدادی تصویر در فضای مجازی به اشتراک گذاشته است که نشان می دهد این گوشی بسیار زیبا و کوچک است. در این تصاویر نشان می دهد که جایگاه دوربین ها تغییر می کند. در مدل های پیشین دوربین ها به صورت افقی در کنار یکدیگر قرار داشتند که در تلفن بعدی دوربین ها به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. احتمالاتی وجود دارد که دوربین ها در دو ستون و یا دو بلوکه در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند اما فعلا جزئیات بیشتری از این خبر در دسترس نیست. منشا این احتمال به اندازه ی دوربین ها مربوط است، دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی با لنز پراسکوپ ۵ برابر نیازمند فضای بیشتری است.

حدس شما در این مورد چیست؟ چقدر از این شایعات میتواند واقعی باشد و رندهای منتشر شده به نسخه رسمی گوشی های سامسونگ سری S شبیه باشد؟