رندرهای با کیفیت از آیفون ۹ منتشر شد

با توجه به شایعات، انتظار می رود که در نیم سال اول سال ۲۰۲۰ شاهد رونمایی از دو آیپد ۱۱ اینچی، ۱۲٫۹ اینچی و یک آیفون ۴٫۷ اینجی اپل باشیم. پیش بینی شده است که این گوشی آیفون با نام تجاری آیفون ۹ یا آیفون SE2 رونمایی خواهد شد. البته ممکن است در ادامه ی شایعات این نام ها تغییر کنند.

تاکنون منبع تمامی رندرها و فیلم های ۳۶۰ درجه ای از گوشی آیفون ۹، تنها حساب توییتری OnLeaks بوده است. گفته می شود مدیریت این حساب کاربری در اختیار استیو اچ مک فلایی (Steve H.McFly) است که از نام مستعار آنلیکس بهره برده است. اکثر اخبار استیو در مورد پیش بینی رندرهای خروجی بیشتر تلفن های اپل درست بوده است به همین دلیل او را یکی از موفق ترین افراد در پخش شایعات درست می دانند.

پیش بینی شده است که آیفون ۹ با سری آیفون ۱۱ سال ۲۰۱۹ شباهت بسیار کمی داشته باشد، در عوض همچون گوشی آیفون ۸ دارای ابعاد ۴٫۷ اینچی خواهد بود. در حساب کاربری OnLeaks ابعاد آیفون ۹ ۱۳۸٫۵*۶۷٫۴*۷٫۸ میلی متر همراه با ضخامت سطح دوربین (۸٫۶ میلی متر) عنوان شده است. آیفون ۹ به احتمال زیاد به گوشی های پرچمدار شرکت اپل در سال ۲۰۱۷ بسیار نزدیک باشد.

نکته قابل توجه این است که گوشی های پرچمدار مدل ۲۰۲۰ کمی ضخیم تر از گوشی های پرچمدار مدل ۲۰۱۷ است زیرا به جای ۷٫۳ میلی متر، از عرض ۷٫۸ میلی متر برخوردار هستند.

آنلیکس گفته است که احتمالا آیفون ۹ از نظر شیشه عقب با آیفون ۸ تفاوت داشته باشد، به همین دلیل او در رندرها همانند طراحی آیفون ۱۱ از یک شیشه ی براق برای صفحه نمایش استفاده کرده است در صورتی که در iPhone 8 پنل عقب تقریبا مات است.

با بررسی رندرها می توانیم فرض کنیم گوشی آیفون ۹ یا همان آیفون SE2 از شارژ بی سیم نیز پشتیبانی می کند. همچنین رندرها نشان می دهند که در کنار نمایشگر ۴٫۷ اینچی با پنل LCD از حسگر اثر انگشت نیز استفاده خواهد شد. در پنل پشتی گوشی آیفون ۹ دوربین تک لنز پیشرفته را داریم. به احتمال زیاد شرکت اپل از پردازنده ی جدید خود به نام  A13 Bionic در طراحی تلفن آیفون ۹ استفاده خواهد کرد.

با توجه به سرمایه گذاری های جدید کمپانی اپل در حوزه ی دوربین ها، مسلما انتظار دوربینی استثنایی را در گوشی آیفون SE2 اپل داشته باشید. در رابطه با باتری گوشی آیفون ۹، همانند دوربین انتظار بالایی داریم چرا که در مدل های جدید اپل که رونمایی شده اند، باتری هایی با توان بالا را مشاهده کرده ایم و انتظار نمی رود که شرکت اپل از باتری های قدیمی خود در طراحی گوشی های جدید استفاده کند.

در حالیکه هنوز خیلی زود است که درباره ی تاریخ انتشار آیفون ۹ صحبت کنیم، اما شایعات حاکی از آن است که این گوشی در ماه مارس در کنار آیپد ۱۱ اینچی و ۱۲٫۹ اینچی اپل رونمایی خواهد شد. پیش بینی شده است که قیمت شروع برای نسخه ۶۴ گیگابایتی از ۳۹۹ دلار شروع خواهد شد.