دلیل عدم تولید نسخه ۵G وان پلاس ۷T پرو

با وجود شایعاتی که نشان می داد OnePlus در حال کار بر روی نسخه ۵G از OnePlus 7T Pro McLaren Edition است ، در مراسم رونمایی این گوشی که هفته گذشته برگزار شد ، هیچ دستگاهی که دارای این ویژگی باشد ، معرفی نشد. اکنون مدیرعامل وان پلاس پیت لاو در یک گفتگوی رسمی فاش کرده است که چرا این شرکت از معرفی یک تلفن هوشمند ۵G نسل دوم اجتناب کرده است.

اندکی پس از مراسم معرفی هفته گذشته سریpro  OnePlus 7T ، پیت لاو، بنیانگذار وان پلاس در گفتگو با گروهی از روزنامه نگاران اعلام کرد ، این تصمیم مربوط به “سری Pro یا سری T یا دستگاه دیگری” نیست که باید ۵G داشته باشد. هنوز استراتژی شرکت این را ایجاب نکرده است که یک پرچمدار دوم دارای ۵G به بازار ارائه دهد ، وگرنه در صورت ارائه همه ی پرچمداران اعم از T و pro دارای این امکان خواهند بود. این در حالی است که بنا به ادعای مدیران این شرکت تولید گوشی های هوشمند چینی در حال بررسی شرایط فعلی در برخی بازارهای جهانی است و در انتظار “فرصتی مناسب برای ساخت یک دستگاه ۵G” است.

از آنجا که شبکه های ۵G فعلا محدود به تعداد معدودی از کشورهای توسعه یافته خواهد بود و ممکن است در بازارهای کلیدی مانند هند ، جایی که One plus به خاطر قیمت مناسب اغلب بسیار محبوب ظاهر میشود، حضور نداشته باشد ، اضافه کردن این امکان عملا بار اضافی خواهد بود و با افزایش قیمت گوشی بدون هیچ دستاورد جدیدی باعث کاهش محبوبیت آن خواهد شد. به همین دلیل است که وان پلاس هنوز حتی نمیتواند وجود اتصال ۵G را برای One plus 8 در سال آینده تضمین کند. مدیر عامل وان پلاس اعتراف میکند که ۵G یک امکان اساسی برای پرچم داران یا حتی گوشی های میان رده ی بزرگ در سال آینده محسوب خواهد شد ، اما با این حال این شرکت طبق سیاستهای خود پیش خواهد رفت و این امکان را در زمان مناسب به گوشی های خود خواهد افزود.

در جدیدترین نشت ، OnePlus ۸ دارای صفحه نمایشی سوراخ به روش و مدل اینفینیتی O در سامسونگ است که با یک دوربین سه گانه در قسمت عقب درست مانند نمونه موجود در OnePlus 7T Pro به نمایش در می آید. این گوشی احتمالاً با Snapdragon 865 ، رم ۸ گیگابایتی و حداقل ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی Qualcomm جفت می شود.