دریافت رتبه A+ توسط صفحه نمایش گلکسی S20 اولترا از دیسپلی میت

پس از رونمایی سری گوشی های سامسونگ در رویداد آنپکد، این گوشی ها در دسترس آزمایشگاه های مختلف برای سنجش قرار گرفتند، که یکی از این آزمایشگاه ها، آزمایشگاه Display Mate است که در حال حاضر تست های مشخص و ویژه ای را بر روی صفحه نمایش گوشی ها انجام می دهد. در حال حاضر این آزمایشگاه به صورت تخصصی تست های خود را برای گوشی گلکسی S20 اولترا امتحان کرده است و نتایج را با کاربران به اشتراک گذاشته است.

عنصر اصلی برای یک گوشی هوشمند بزرگ، همیشه یک صفحه نمایش واقعاً خلاقانه و با عملکرد عالی بوده است و بهترین گوشی های هوشمند برجسته، همیشه نمایشگرهای فوق العاده با تکنولوژی بالا را از خود نشان داده اند. این عملکرد صفحه نمایش است که تعیین می کند همه چیز در گوشی هوشمند، از جمله عکس های دوربین و همه برنامه های شما، چقدر خوب و زیبا به نظر می رسند و همچنین صفحه نمایش در محیطی با میزان نور زیاد چقدر خواندنی و قابل استفاده است.

در ساخت گوشی گلکسی S20 اولترا از فناوری های جدیدی برای ساخت صفحه نمایش استفاده شده است. گلکسی S20 اولترا دارای جدیدترین صفحه نمایش خمیده دو لبه با فناوری اولد است. زمان پاسخگویی بسیار سریع نمایشگرهای اولد باعث می شود نرخ های تازه سازی جدیدی تولید شود و این امر باعث بهبود نمایش تصاویر و فیلم ها و همچنین سرعت حرکت در برنامه ها می شود. نور پس زمینه ی صفحه نمایش گلکسی S20 سامسونگ ۱۴ درصد روشن تر از گوشی های گلکسی S10 است و از ویژگی High Brightness Mode برخوردار است که موجب می شود در سطح نور متوسط و زیاد به راحتی متن های موجود در صفحه را بخوانید. این حالت اجازه می دهد تا صفحه نمایش بین ۸۲۳ نیت تا ۱،۳۴۲ نیت تولید کند. قابلیت سوپر دایمینگ مود ( Super Dimming Mode ) می تواند ضمن حفظ رنگ کامل ۲۴ بیتی، به ۲ نیت برسد و زمانی که حالت Always On Display در فضای تاریک فعال می شود، این میزان به ۱ نیت کاهش می یابد. پنل داینامیک اِمولد ۲ ایکس (Dynamic AMOLED 2X) در گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا رکورد هایی را در حالت های sRGB و DCI-P3 به دست آورده است. با توجه به گزارش های آزمایشگاه Display Mate صفحه نمایش گلکسی S20 اولترا دقیق ترین دایره ی رنگی را به خود اختصاص داده است که این تیم تا به حال نمونه ی آن را اندازه گیری نکرده اند. یکی از بروزرسانی های اصلی نمایشگر S20 اولترا نر بروزرسانی تصویر در حالت ۱۲۰ هرتزی است. علاوه بر نرخ تازه سازی بیشتر، با کاهش لرزش صفحه نمایش مواجه هستیم که توسط برخی از کاربران تجربه شده است.

بر اساس آزمایشات و اندازه گیری های آزمایشگاه Dispaly Mate گلکسی S20 اولترا جایزه بهترین نمایشگر SmartMate را دریافت می کند چرا که بالاترین رتبه عملکرد نمایشگر (A +) را به دست آورده است و تا به حال توانسته است در سیستم امتیازدهی دیسپلی میت رکورد ۱۲ تا از ویژگی ها را بشکند، به عنوان مثال؛ رکورد نرخ بروزرسانی تصاویر، رندرینگ رنگ، انعکاس، کنتراست و … .