جامع ترین خصوصیات منتشر شده از تبلت آیپد پرو ۲۰۲۰ اپل

شرکت اپل قصد دارد تا علاوه بر بازار گوشی، بازار تبلت را هم در دست خود بگیرد. این بار تبلت آیپد پرو ۲۰۲۰ خود را طراحی و روانه بازار می کند.

یکی از فوق العاده ترین خصوصیات مربوط به این تبلت اپل را می توان به کیبورد بسیار زیبا تبلت با نام مجیک نسبت داد. با تصویر منتشر شده از این کیبورد جذابیت حرف اول را در طراحی آن می زند. همچنین کار کردن با محصول مورد نظر به نسبت کار کردن با صفحه کوچک تبلت بسیار راحت تر خواهد بود.

آیپد پرو تبلتی با کارایی یک لپ تاپ

امروزه با توجه به کاربرد تکنولوژی در زندگی روزمره ما، استفاده از تبلت، لپ تاپ و همچنین گوشی های همراه به نسبت قبل بیشتر شده است. اما نمی توان این موضوع را نادیده گرفت که حمل یک لپ تاپ به نسبت سخت تر و جاگیرتر از تبلت خواهد بود. علاوه بر آن شما نیاز دارید تا در همه ی مکان ها از آن استفاده کنید.

اپل قصد دارد تا تبلت های خود را از نظر پردازش، نمایشگر، حافظه داخلی، خصوصیات سخت افزاری و نرم افزاری و … به لپ تاپ نزدیک تر کند. بدین منظور در تبلت خود از قدرتمندترین تراشه برای پردازش یعنی A12Z استفاده می کند. پردازنده مورد نظر از نوع هشت هسته ای با بالاترین سطح از کیفیت ،کارهای شما از ساده ترین تا سخت ترین راانجام می دهد.

از طرفی جایگزین شدن تبلت با لپ تاپ به دلیل توان بالای آن در نگهداری شارژ مقرون به صرفه است. شما هر نوع فعالیتی با تبلت را در مدت زمان ده ساعت، تنها با یکبار شارژ می توانید انجام دهید. بنابراین این انتظار می رود که با یک شارژ به تمام کارهای آن روز خود خواهید پرداخت. در صورتی که شما از سیم کارت یا از اتصال وای فای کمک بگیرید، متوجه افزایش سرعت خواهید شد که شاید باورتان نشود.

ویژگی های دوربین تبلت آیپد پرو

قطعاً تفاوت های بسیاری در طراحی دوربین مربوط به گوشی با دوربین یک تبلت وجود دارد. این تفاوت حتی قابل مقایسه هم نیست. اما در بین تبلت ها، تبلت آیپد پرو از نظر دوربین در یک پله بالاتر قرار دارد. در دوربین آن امکان ثبت تصاویر به صورت واید وجود دارد. این تصاویر با قابلیت ۱۲ مگاپیکسل و همچنین انواعی از سنسورهای رنگی ذخیره می شود.

میزان شفافیت و وضوح در فیلم های ذخیره شده با قابلیت  4K خواهد بود. با این وجود کیفیت فیلم های ثبت شده پایین تر از فیلم های گوشی خواهد بود. در این تبلت امکان کمک گرفتن  از یک  سنسور دیگری هم وجود دارد که اولترا واید نام دارد و  این سنسور تنها ۱۰ مگاپیکسل است. کیفیت تصاویر مربوط به این سنسور پایین تر از حالت واید آن است. 

فیلمبرداری با تبلت آیپد پرو

 کیفیت تصویر برداری با این تبلت از نوع ۴K است. حتی کوچک ترین صدای مربوط به محیط توسط میکروفون ها ذخیره می شود. تعداد میکروفون ها ۵ عدد است. این میکروفون ها بر روی بخش اصلی   بکار گرفته شده اند. تنها یک بار ذخیره کردن فیلم و پخش نمودن آن می تواند این کیفیت صدا را به شما اثبات کند. شرکت اپل به کیفیت صدا بسیار توجه نموده و آن را در بالاترین سطح قرار داده است. 

صدایی که برای فیلم ها ذخیره می شود، بر اساس نحوه قرار گیری تبلت از نوع افقی و عمودی کمی متفاوت خواهد بود. بیشترین فاصله ای که این دوربین توسط حسگر خود قابلیت شناسایی آن را دارد، به پنج متر می رسد. 

 برای بکار بردن واقعیت افزوده در این تبلت از کیت مخصوصی کمک گرفته شده که با نام ARKit معروف است. با توجه به کیت می توان انتظار داشت که در دستگاه مذکور، واقعیت افزوده با کیفیت بهتری ارائه می شود. تنها یک مقایسه بین تبلت و گوشی آیفون این تغییر و تفاوت را اثبات خواهد کرد. 

 اسکنر LiDAR در تبلت آیپد پرو

 با استفاده از اسکنر LiDAR شما توانایی آن را دارید تا از این تکنولوژی برای واقعیت افزوده بهره ببرید. همچنین دوربین هم با بهترین کیفیت به ثبت تصویر می پردازد.

می توان با قاطعیت گفت که تاکنون در هیچ نوع برند تبلتی بغیر از اپل از دوربین دوگانه استفاده نشده است. از نظر ظاهری تفاوتی با نسخه قبلی وجود ندارد. اما از نظر داخلی که سخت افزار و دوربین و … را شامل می شود، تفاوت های چشمگیری وجود دارد.

تجربه لذت بخش کار با واقعیت افزوده

پس از مدتی کار کردن با این تبلت شما به یک فرد حرفه ای تبدیل خواهید شد. بخصوص یکی از جنبه های جذاب کار با تبلت در خصوص واقعیت افزوده است. دو قابلیت در تبلت مذکور به کار گرفته شده تا بتواند کیفیت را نسبت به گوشی افزایش دهد. یکی از آنها Scene Geometry و دیگری Ruler View است.

این دو قابلیت می توانند حتی در زمانی که دوربین جابجا می شود، با وجود تغییر در وضعیت اشیاء یک تصویر مناسبی را ایجاد کند. در اکثر مواقع تنها زمانی شما می توانید تصویر مناسبی داشته باشید که دوربین به آرامی حرکت را انجام دهد، تا عناصر موجود در محیط به حالت بی نظمی ثبت نشوند.

اندازه نمایشگر و کیبورد جادویی

انجام کارهای جزئی و حساس با تبلت با توجه به محدوده ۱۱ تا ۱۲٫۹ اینچی آن کمی سخت خواهد بود. در حقیقت این تبلت در دو اندازه متفاوت یاد شده تولید می شود، با توجه به بالا بودن کیفیت نمایش، باز هم نیاز دارید تا از یک کیبورد کمک بگیرید. کیبوردی که در داخل نوت بوک با حالت ترک پد از آن استفاده می شود. 

این کیبورد می تواند زاویه نمایش صفحه را برای چشم های شما تا صد و سی درجه هم تغییر دهد.  کیبورد بر روی سطح و تبلت در زاویه مناسبی در بالا قرار گرفته شده، بنابراین چشم های شما در زمان کار کردن دچار خستگی نمی شود.

سیستم عامل بکار رفته در آیپد پرو از نوع ۱۳٫۴ است. با وجود به روز بودن سیستم شما امکان نصب جدیدترین برنامه ها را دارید. برای اتصال های خود می توانید از usb نوع c کمک بگیرید.  

فضای ذخیره سازی از ۱۲۸ گیگ تا حداکثر ۱ ترابایت متفاوت خواهد بود که برای مشاهده کلیپ تبلیغاتی معرفی آیپد پرو، میتوانید از صفحه رسمی اینستاگرام دیجی تیپ تاپ استفاده کنید.