تولید مونتاژ آیفون SE 2 یا آیفون ۹ در ماه فوریه ۲۰۲۰

مدت هاست که شایعات زیادی در مورد گوشی آیفون SE 2  منتشر می شود اما تاکنون صحبتی از زمان رونمایی آن نشده است. در سال ۲۰۱۶ که شرکت اپل آیفون SE را منتشر کرد، طراحی آن مشابه طراحی گوشی آیفون ۵S بود. با توجه به روند فعالیت های کمپانی اپل، تصور می شود که اپل برای تولید آیفون ۹ از طراحی آیفون ۸ کمک خواهد گرفت. جدیدا طبق اخباری که از بلومبرگ منتشر شده است احتمال داده می شود که شرکت اپل آیفون SE 2 را در ماه مارس ۲۰۲۰ رونمایی کند.

خبرگزاری بلومبرگ با اطمینانی بیشتر ادعای گذشته ی خود را در مورد گوشی SE 2 منتشر می کند. این منبع خبری اپل، معتقد است که گوشی آیفون SE 2 از صفحه نمایشی ۴٫۷ اینچی با پنل LCD برخوردار است. طراحی ظاهری آیفون SE 2 با طراحی ظاهری آیفون ۸ یکسان است و همچنین آیفون SE 2 دارای سنسور اثر انگشت است که البته در مورد مکان سنسور اثر انگشت توضیحات بیشتری نداده است. احتمال وجود هر دو سنسور اثر انگشت و تشخیص چهره در یک گوشی خیلی کم است به همین دلیل به احتمال زیاد سنسور تشخیص چهره در گوشی آیفون ۹ وجود نخواهد داشت.

شایعات ادعا می کنند که آیفون ۹ از تراشه A13 Bionic و رم ۴ گیگابایتی پشتیبانی می کند، در واقع همان تراشه ای که در آیفون ۱۱ به کار رفته است، به همین دلیل آیفون ۹ بسیار قدرتمند خواهد بود. در پنل پشتی آیفون SE 2 یک دوربین تک لنز وجود دارد که قادر است عکس هایی با کیفیت بسیار بالا ثبت کند. اما متاسفانه فعلا در مورد کیفیت فیلمبرداری آن اطلاعاتی در دسترس نیست. یکی از مسائلی که ما را کنجکاو کرده است این است که شرکت اپل تا چه حد از فناوری های جدید در آیفون ۹ استفاده می کند؟ کمپانی اپل دوگانگی بودن در سری گوشی های آیفون SE و امکانات جدید را چگونه مدیریت می کند؟. در نهایت ما یک گوشی از سری SE خواهیم داشت یا گوشی که از فناوری های جدید آیفون ۱۱ نیز استفاده کرده است؟.

بر اساس گزارش های قبلی، آیفون SE 2 اپل دارای ابعاد ۷٫۸*۱۳۸۵*۶۷۴  میلی متری است که احتمالا وزن کمی داشته باشد. پنل پشتی آیفون ۹ به رنگ سفید مات است که کاملا در تقابل با آیفون ۸ است.  

در جدیدترین شایعات اعلام شده است که قیمت پایه برای آیفون ۹ از ۳۹۹ دلار شروع می شود که بسیار تعجب برانگیز است. در واقع قیمت آیفون ۹ از قیمت آیفون ۸ کمتر خواهد بود. گویا شرکت اپل به صورت جدی تولید محصولات ارزان قیمت را در برنامه خود دارد.

بنابراین اگر به دنبال یک آیفون کوچک و نسبتاً ارزان هستید، آیفون SE 2 می تواند گوشی مورد نظر شما باشد.