به روزرسانی امنیتی گلکسی فولد در ژانویه ۲۰۲۰

کمپانی سامسونگ پس از انتشار نسخه های گلکسی اس ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰، به روزرسانی امنیتی خود را در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد کرد. در حال حاضر گوشی گلکسی فولد در نسخه به روزرسانی جدید خود آخرین نسخه امنیتی اندروید را در اختیار شما قرار می دهد. این بروزرسانی در ساعات اولیه ۷ ژانویه توسط کمپانی سامسونگ ارائه شده است. بروزرسانی گوشی های گلکسی فولد در فرانسه منتشر شده است و احتمالا در چند روز آینده وارد بازار های دیگر نیز خواهد شد.

طبق اخباری که به دست ما رسیده است، آلمانی ها امروز به روزرسانی نسخه امنیتی اندروید را برای پرچمداران سری گوشی های سامسونگ نوت ۱۰ و سامسونگ S10 دریافت کرده اند.

در نسخه ی بروزرسانی برای گوشی های سامسونگ فولد هیچ ویژگی جدید و یا تغییراتی در آن وجود ندارد؛ فقط آخرین نسخه امنیتی در آن قرار داده شده است. شرکت سامسونگ در طی گزارشی گفته است  که این نسخه بروزرسانی امنیتی مشکلات مهم کشف شده در سیستم عامل اندروید را به همراه تعدادی از نقاط آسیب پذیر که تعدادی از آن ها را که واقعا خطرناک هستند برطرف می کند. همچنین سامسونگ عنوان می کند که ۱۷ باگ آسیب پذیر در تلفن های هوشمند و تبلت های گلکسی بررسی شده است که در همین نسخه این نقاط برطرف می شوند؛ به طور مثال یکی از این باگ های آسیب پذیر را شرح می دهیم. امکان دور زدن گذرواژه قفل صفحه در دستگاه هایی که دارای چیپست Exynos8895, Exynos7885, Exynos9810 هستند وجود داشت که امکان دسترسی به فایل های عکسی را به راحتی فراهم می کرد و اجازه انتشار تمامی محتویات پیدا می شد که هم اکنون با به روزرسانی نسخه امنیتی جدید این اتفاق دیگر رخ نخواهد داد.

درحال حاضر صاحبان گوشی های گلکسی فولد باید برای به روزرسانی اندورید ۱۰ و رابط کاربری One UI 2.0 منتظر بمانند. کمپانی سامسونگ اظهار داشته است که در ماه اوریل نسخه اندروید ۱۰ برای گوشی گلکسی فولد را ارائه خواهند کرد. این خبر ناراحت کننده ای برای صاحبان گوشی های گلکسی فولد بوده است ( فروش باور نکردنی سامسونگ گلکسی فولد ) چرا که گوشی گلکسی فولد را به قیمت ۲۰۰۰ دلار خریداری کرده اند و انتظار پشتیبانی بیشتری دارند. گوشی گلکسی فولد از زمان ورود به بازار، پشتیبانی بسیار کمی از سوی شرکت سامسونگ دریافت کرده است؛ این اتفاق خود را در نسخه ۵G پر رنگ تر نشان داده است، به همین دلیل هنوز نیز این انتظار می رود که کمپانی سامسونگ نسبت به نسخه به روزرسانی آن کم اهمیت تر از سایر دستگاه ها رفتار کنند.

بروزرسانی نسخه امنیتی رابطه ای مستقیم با به روزرسانی دیگر ویژگی های گوشی دارد پس پیشنهاد می کنیم هر چه سریع تر آخرین نسخه به روزرسانی مربوط به گوشی گلکسی فولد را دانلود و نصب کنید.

برای بارگیری تنها نیاز است صفحه مربوط به تنظیمات گوشی را باز کنید، گزینه به روزرسانی نرم افزار را انتخاب کنید، سپس روی دانلود و نصب را لمس کنید، ادامه ی روند به صورت خودکار انجام میشود و در این زمان بهتر است اصلا با گوشی کار نکنید و صبر کنید.