بروزرسانی فریمور ایرپاد پرو اپل

در گذشته شرکت اپل، هدفون بی سیم ایرپاد پرو را با فریمور ۲B584 روانه بازار کرد که در شانزدهم دسامبر سال ۲۰۱۹ نسخه بروزرسانی نرم افزاری ایرپاد پرو با نام ۲B588 منتشر کرد. در ژانویه سال ۲۰۲۰ نیز نسخه دوم بروزرسانی نرم افزاری ایرپاد پرو با فریم ویر ۲C54 منتشر شده است. البته هنور مشخص نیست که بروزرسانی جدید چه کاری را انجام می دهد. شرکت اپل همانند گذشته هیچ مطلبی در مورد بروزرسانی لوازم جانبی خود منتشر نکرده است.

وب سایت معتبر آرتینگز پس از بررسی نسخه فریمور جدید هدفون AirPods Pro یافته های خود را منتشر کرد. آرتینگز معتقد است که فریم ویر ۲C54 ویژگی حذف نویز فعال ایرپادز پرو را بدتر کرده است. در زیر یادداشت آرتینگز در مورد فریمور ۲C45 آورده شده است.

برورسانی فریمور ۲C45 در تاریخ ۰۱/۱۰/۲۰۲۰ : پس از بروزرسانی فریم ویر، هدفون را مجددا تست کردیم، نتایج به دست آمده نشان داد که ما با افت قابل توجهی در عملکرد ایزولاسیون در محدوده باس مواجه هستیم. تصور کنید شما سوار هواپیما شده اید و هدفون ایرپاد پرو را در داخل گوش خود قرار داده اید، ایرپاد پرو همچون گذشته عمل نمی کند و سطح قابل توجهی از صدای موتور هواپیما به گوش شما خواهد رسید، در واقع ویژگی حذف نویز فعال موسوم به ANC در ایرپاد پرو دچار مشکل جدی شده است. این جریان شکایت عمومی کاربران را به وجود آورده است. احتمال می دهیم در حال حاضر شرکت اپل مشغول رفع این مشکل است چرا که در برابر اعتراضات تنها سکوت کرده است و فعلا هیچ واکنشی نشان نداده است.

برخی از کاربران از بروزرسانی نسخه جدید احساس نگرانی می کنند چرا که معتقدند در بروزرسانی نسخه ی قدیمی صداهای جیر جیر به شدت آن ها را آزار می داد به همین دلیل آن ها مایل اند که حالت بروزرسانی خودکار غیر فعال شود. چرا که در نسخه های بروزرسانی مشکلاتی وجود دارد که آن ها ر ناراحت می کند و مایل اند تا زمانی که از نسخه جدید مطمئن نشده اند، بروزرسانی صورت نگیرد.

در کنار مشکل جدی نسخه برورسانی فریمور ایرپاد پرو، مزیت هایی را نیز داشتیم که خوب است آن ها نیز عنوان شوند. به روزرسانی جدید فریمور هدفون AirPods Pro باعث بهبود دقت صدا در حالت کلی می شود، همچنین در کنار آن پیشرفت چشمگیری در پاسخ فرکانس کل سیستم داشته ایم.

برای دریافت نسخه بروزرسانی فریمور ایرپاد پرو تنها کافیست آیپد و یا آیفون خود را به اینترنت وای فای وصل کنید و در همان زمان از ایرپاد پرواستفاده نمایید؛ بارگیری و نصب به صورت خودکار انجام می شوند. علاوه بر برورسانی خودکار می توانید از بروزرسانی دستی نیز استفاده کنید که در این صورت باید به قسمت تنظیمات گوشی آیفون یا آیپد خود بروید، قسمت عمومی را انخاب کنید و در منوی درباره، گزینه ی AirPods Pro را فعال کنید خواهید دید که هنوز از نسخه ی قدیمی استفاده می کنید یا خیر که در صورت استفاده از نسخه ی قدیمی همان جا می توانید گزینه ی بروزرسانی را فعال کنید و مدتی صبر کنید تا بروزرسانی و نصب انجام شود.