بروزرسانی امنیتی دو گوشی سامسونگ نوت ۱۰ و نوت ۹ این ماه منتشر میشود

شرکت سامسونگ اعلام کرد که تلفن های همراه سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ و سامسونگ گلکسی نوت ۹ در ماه دسامبر سال جاری ۲۰۱۹ از فناوری امنیت OTA بهره مند خواهند شد.

سامسونگ دوباره قصدا دارد تا بتواند در مقوله امنیت گوشی های تلفن همراه پرچمداری این جریان را در دست بگیرد، حتی این فناوری امنیتی ممکن است زود از چیزی که گفته شده است استفاده شود. گوشی های گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ پلاس در حال حاضر به روزرسانی جدیدی را دریافت خواهند کرد. نسخه نرم افزاری  N97*FXXS1ASKB که دارای امنیتی بالاست در ماه دسامبر سال جاری در ۲۵ کشور و بازار اروپا عرضه خواهد شد.

Samsung Galaxy Note 10 & Note 10 Plus
Samsung Galaxy Note 10 & Note 10 Plus

شرکت سامسونگ همچنین قصد دارد گوشی تلفن همراه گلکسی نوت ۹ را در ماه دسامبر به روزرسانی کند. اگر چه در حال حاضر نسخه نرم افزاری N960FXXS4CSK2 که مربوط به بحث امنیتی گوشی های نوت سامسونگ میشود تنها در آلمان وجود دارد.

در بروزرسانی هایی که در مورد گوشی های گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۹ صورت میگیرد فقط مربوط به نسخه امنیتی آنهاست و تقریبا هیچ گونه تغییر دیگری در این گوشی ها به وجود نخواهد آمد.

در حال حاضر شرکت سامسونگ در حال حاظر مشغول به توسعه و اجرای یک برنامه بتا اندروید ۱۰ است که آخرین نسخه از سیستم عامل محبوب اندروید برای گوشی های موبایل می باشد.

 اگر شما نیز یکی از دارندگان گوشی های تلفن همراه گلکسی نوت ۱۰ ، گلکسی نوت ۱۰ پلاس یا گلکسی نوت ۹ باشید ، باید برنامه ی تنظیمات دستگاه تلفن همراه خود را باز کنید ، در آن بخش به روی قسمت به روزرسانی نرم افزار بروید و با زدن کلیک بر روی آن بروزرسانی های جدید دانلود میشوند البته در نظر داشته باشید که حتما باید اتصال خود را به اینترنت بررسی کنید و در اتصال به اینترنت توصیه میشود از اتصال به وسیله ی وای فا ی مودم استفاده کنید تا هم میزان سرعت افزایش پیدا کند و هم قطعی آن کمتر شود، پس از پایان بارگیری بر روی گزینه ی نصب کلیک کنید و صبر کنید تا نصب به صورت کامل انجام شود پس از آن توصیه میشود یکبار دستگاه خود را خاموش و روشن کنید.

وب سایت sammobile نیز میتواند در این امر به شما کمک کند به وسیله ی این سایت می توانید در قسمت لینک منبع بر روی آن کلیک کنید ، در این وب سایت بایگانی کاملی برای سیستم عامل ها وجود دارد که بسته های بروزرسانی مورد نظر گفته شده را می توان دانلود کنید و به صورت دستی نصب کنید. هرچند این عمل برای کاربران عمومی گوشی های تلفن همراه توصیه نمیشود و این دسته از کاربران بهتر است از قسمت بروزرسانی خود دستگاه استفاده نمایند.

در حال حاضر بخش نرم افزاری گوشی های تلفن همراه سامسونگ به دلیل کار بر روی نسخه دوم رابط کاربری One UI برای اندروید ۱۰، روزهای شلوغ و پرمشغله ای را سپری میکنند.

کابرانی که این بروزرسانی را انجام داده اند معتقدند که این بروزرسانی تنها مختص به بخش امنیتی نیست بلکه باعث بهبود در خواندن اثر انگشت، بهبود یافتن نمایشگر اضافی, بهبود ثبات دوربین و بهبود امنیت منطقه ای نیز صورت گرفته است.

بعضی کاربران نیز گفته اند که پس از بروزرسانی دچار اختلالاتی شده اند که تا قبل از این وجود نداشته است و این مسئله هایی است که شرکت سامسونگ باید در اسرع زمان به آن بپردازد.