اپل: نسخه ی جدید ایرپادز در راه است

به تازگی گزارشی جدید از دیجی تایمز منتشر شده است که در این گزارش آمده است: شرکت اپل احتمالا نسخه ی لایت هدفون ایرپادز پرو خود را تولید کند. شرکت اپل به ندرت چیزی درباره محصول آینده تا زمان عرضه آن می گوید اما با توجه به روند موفقیت آمیز شرکت اپل در فروش هدفون های بی سیم (TWS)، احتمال داده می شود که اپل بخواهد خط تولید محصولات خود را گسترش دهد و دایره ی انتخاب برای کاربران را زیاد کند که برای این کار سه قیمت جدید به بازار ارائه می شود. نسخه ی اول که ۱۴۹ دلار بود و نسخه ی آخر که ۲۴۹ دلار قیمت داشت و نسخه ی سوم که بین ۱۴۹ دلار تا ۲۴۹ دلار خواهد بود.

این خبر تا به الان تنها در دیجی تایمز منتشر شده است و هیچ منبع دیگری در مورد آن سخن نگفته است. البته مینگ چی کو نیز در یکی از توییت ها گفته است که اپل هدفون های جدید خود را در نیمه ی اول سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد کرد اما تفاوتی بین سخن مینگ چی کو و دیجی تایمز وجود دارد. دیجی تایمز معتقد است که هدفون ایرپادز پرو لایت (که البته این نام تجاری محصول نیست) یک نسخه ی سطح پایین از ایرپادز هاست در صورتیکه مینگ چی کو آن را یک نسخه ی برتر می داند و حال باید منتظر ماند و دید که شرکت اپل در این باره چه می گوید. اگر گزارش دیجی تایمز را بپذیریم، به نظر می رسد اپل باید نرخ های قیمت را ۱۴۹ دلار برای ایرپادز و ۲۴۹ دلار برای ایرپادز پرو قرار دهد. اپل هنوز ایرپادز را بدون کیس شارژ بی سیم با قیمت ۱۵۹ دلار به فروش می رساند. احتمال داده می شود که شرکت اپل برای ایرپادز پرو لایت قیمت ۱۹۹ دلار را انتخاب کند و ایرپادز پرو با قیمت ۲۴۹ دلار به فروش برسد.

جنبه جالب تر این شایعه این است که گفته می شود اپل در پاییز گذشته تلاش کرده بود تا مدلی ارزان تر به بازار ارائه کند. توجه داشته باشید که اپل دارای دو ایرپادز در سال ۲۰۱۹ بود. ایرپادز ۲ در نیمه اول سال گذشته اعلام شد و از قیمت قبلی خود افزایش چندانی نداشت. اما ایرپادز پرو با چند ویژگی جدید، به یک برچسب قیمت ۲۴۹ دلاری رسید. به همین دلیل ما احتمال می دهیم که در سال ۲۰۲۰ نیز دو محصول از اپل در حوزه ی هدفون ها خواهیم داشت که در هر نیمه ی سال یکی از آن ها رونمایی خواهد شد، بنابراین گفته ی دیجی تامیز و مینگ چی کو ممکن است هر دو درست باشد. پیش بینی می شود که مرکز یونیورسال به عنوان تامین کننده ی اصلی ایرپادز پرو لایت ها انتخاب شود. شرکت های نان یا پی سی بی و کینسوس اینترکانکت در تایوان از جمله تأمین کنندگان بسترهای SiP برای هدفون های ایرپادز پرو هستند. شایعات حاکی از آن است که بودجه جدید ایرپادز پرو حدود اواسط سال میلادی ۲۰۲۰ خواهد رسید. با این حال، ممکن است برنامه این شرکت در هفته های آینده به دلیل شیوع بیماری کرونا تغییر کند. به طور کلی، انتظار می رود که خط فروش هدفون های هوشمند TWS با حداکثر ۵۰ درصد از کل فروش ایپادز پرو تا پایان سال ۲۰۲۰ رشد کند. برخی از منابع ایرپادز پرو لایت را با نام ایرپادز ۳ معرفی می کنند.