اپل طراحی و ساخت ایرپاور ها را از نو شروع کرد

شرکت اپل در سال ۲۰۱۷ دست به طراحی و تولید یکی از لوازم جانبی گوشی زد. این شرکت با تلاش بسیار متخصصان خود اعلام کرد که تشکی را طراحی کرده است که کاربران می توانند به صورت همزمان گوشی آیفون، هدفون های اپل (ایرپادز) و ساعت های اپل خود را شارژ کنند. این شرکت در ابتدا نسبت به تولید این محصول بسیار جدی بود. در ابتدا مشخص بود که موانعی بسیاری در ساخت این محصول وجود دارد. با این حال مدیران رده بالا اعلام کردند که از تمامی این موانع خواهند گذشت. در همان زمان شرکت اپل نام آن را ایرپاور نهاد.

تشک شارژری ایرپاور نیازمند کویل های بی شماری بود، تا کاربران بتوانند محصولات اپل را تقریبا در هر کجای سطح آن قرار دهند. همانگونه که قبلاً گزارش شده بود، اپل سرانجام با این چالش روبرو شد. چرا که طراحی همپوشانی کویل ها، باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه ایرپاور شد. به همین دلیل، شرکت اپل پس از ۱۸ ماه که از اعلام آن گذشت، رسما اعلام کرد که این پروژه را متوقف کرده است. در این پروژه به نتیجه ی مطلوبی نرسید.

طراحی ایرپاور

تقریباً یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۹، شایعات زیادی پیرامون کنسول شارژ ایر پاور لغو شده، بار دیگر شروع شد. جان پراسر ( Jon Prosser )، گزارش می دهد که پروژه سراحی و ساخت ایرپاور ها احیا شده است. طبق گفته توییت جان پراسر، هیچکدام از نمونه های اولیه ایر پاور برای کار با ساعت های اپل مناسب نیست. در حال حاضر بزرگترین چالش اپل، تولید ایرپاور هایی است که بتوانند ساعت های اپل را نیز شارژ کنند.

طراحی مختصری از ایرپاور اپل

در توییت جان پراسر هر تضمینی مبنی بر نهایی کردن و آزاد کردن تشک ایرپاور انکار شده است. با این وجود، اپل معتقد است که می تواند چالش افزودن پشتیبانی از اپل واچ را نیز برطرف کند، بدون اینکه کویل ها بیش از حد گرم شوند.

تاکنون نمونه ای از این دستگاه به بازار ارائه نشده است. به همین دلیل تحلیلگران تا به حال در مورد آن اطلاعاتی را ارائه نداده اند. ما منتظریم که حداقل در سال ۲۰۲۱ یکی از نمونه های این تشک شارژی وارد بازار شود. ویژگی هایی که حتما شرکت اپل باید به آن دقت کند، میزان شارژ دستگاه نیز هست که می تواند رضایت خاطر برای مشتریان داشته باشد. دومین نکته ی آن شارژ سریع است که تاکنون در مورد آن سخنی گفته نشده است. فعلا در این زمینه هیچ گونه رقیبی وجود ندارد. برخی از تحلیلگران معتقدند که شرکت اپل می تواند با ارائه ی این محصول به بازار در کیفیت بالا، بودجه ی بالایی از محصولات را به دست آورد.