اپل امسال از مرز فروش دو میلیاردی آیفون عبور خواهد کرد

شرکت اپل دقیقا ۱۳ سال پیش اولین گوشی آیفون خود را به فروش رساند. در ۹ ژانویه سال ۲۰۰۷، استیو جابز اولین گوشی آیفون را در کنواکسیون Macworld معرفی کرد. در طی ۵ ماه ۶٫۱ میلیون دستگاه از این گوشی به فروش رفت. پس از آن زمان سری گوشی های آیفون اپل به مهم ترین محصول این شرکت تبدیل شدند و بخش عمده ای از درآمد اپل توسط فروش سری گوشی های آیفون تامین شد. سری گوشی های آیفون توانستند صنعت گوشی های موبایل را تغییر دهند تا آن جا که اکنون این شرکت به نقطه ی اوج خود رسیده است و در سال جاری از مرز دو میلیاردی در فروش گوشی های سری آیفون عبور خواهد کرد.

اجماع نظرات هشت تحلیلگر مختلف بازار بر این باور است که در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۹۵ میلیون گوشی آیفون به فروش می رسد که اگر این امر به واقعیت بپیوندد، در آغاز سال ۲۰۲۱، ۱٫۹ میلیارد گوشی آیفون از ۱۳ سال پیش تا به امروز فروخته شده است. این نظرات در حالی تخمین زده می شود که شرکت اپل دیگر فاش نمی کند چه تعداد گوشی آیفون را به فروش رسانده است.

آمارها نشان می دهد که در سال ۲۰۱۹، شرکت اپل ۱۸۶ میلیون گوشی آیفون را به فروش رسانده است. در طی یک سال انتظار می رود که شرکت اپل بتواند ۹ میلیون فروش بیشتر در گوشی های آیفون خود داشته باشد.

تیم کوک، رئیس شرکت اپل در اواخر سال ۲۰۱۸ گفت که کمپانی اپل قصد دارد تا ۲ میلیارد دستگاه IOS را به بازار عرضه کند، توجه داشته باشید که وی تمام دستگاه های IOS دار را گفته است نه تنها آیفون ها، به همین دلیل در این مجموعه آی پادهای لمسی و آیپد ها نیز قرار می گیرند.

در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ شرکت اپل با کاهش فروش شدیدی روبرو شد، با این حال امیدواریم که درآمد این شرکت مرز ۲۷۵ میلیارد دلاری را رد کند. مطمئنا ، گوشی های آیفون هنوز هم اکثریت درآمد را بر عهده دارند و متخصصان شرکت اپل در تلاش هستند تا بتوانند ارتقای قابل توجهی را در برنامه های موسیقی اپل و فروشگاه های اپل ایجاد کنند.

به علاوه ما پیش بینی می کنیم که با عرضه ارزان تر آیفون ۹ به عنوان اولین تلفن ۵G شرکت اپل در سال ۲۰۲۰، اپل دوباره بتواند شانس خود را امتحان کند و به جایگاه حقیقی خود برگردد که احتمالا درآمد ۲۷۰ میلیارد دلاری بعدی با سرعت بیشتری به دست خواهد آمد.

خوش بینی در وال استریت منجر به افزایش قیمت سهام شرکت اپل در سال گذشته شده است، به همین علت قیمت سهام این شرکت در ۱۲ ماه گذشته بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.