امنیت سیستم اندروید بسیار کاهش یافته است!
امنیت سیستم اندروید بسیار کاهش یافته است!

بررسی های اخیر نشان می دهد که اطلاعات هویتی برای همه ی افراد در سیستم اندروید به احتمال بسیار زیاد از دست خواهد رفت و یک سرقت جدید رخ می دهد.

هر فردی در داخل گوشی خود اطلاعات بسیار زیادی را ذخیره نموده است، اما باید این موضوع را در نظر داشت که این اطلاعات می تواند روزی مورد حمله قرار گیرد. بنابراین باید تا حد امکان از قرار دادن اطلاعات مهم خودداری نمود. حالا برخی از افراد به این توصیه ها اهمیت نداده و تمامی اطلاعات را ذخیره نموده اند که هشدار جدی در خصوص سرقت اطلاعات در سیستم عامل اندروید داده شده و باید بیشتر دقت کنید.

تأیید سرقت اطلاعات از طریق اندروید

مراکز زیادی برای بررسی امنیت وجود دارند که این مراکز امنیت در فضای مجازی به نام فتا راه اندازی شده است. اطلاعات موجود توسط این پلیس همیشه در حال بررسی می شود. بنابراین بایباید کوچک ترین تغییر در وضعیت را گزارش دهند. حالا فتا از این موضوع خبر می دهد که احتمال بسیار زیادی برای از دست رفتن اطلاعات وجود دارد و نمی توان آن را انکار کرد.

StrandHogg ۲,۰ چیست؟

هر عاملی که بتواند اطلاعات را از دسترس خارج کند نامگذاری برای آن انجام می شود که این بار برای از دست رفتن اطلاعات اندرویدی به StrandHogg۲,۰ اشاره می شود. این برنامه در زمره ی برنامه های تخریب کننده ای قرار دارد که حتی می تواند به آسانی خود را در لابه لای برنامه های دیگر قرار دهد و هیچ اعلام حضوری هم نداشته باشد. سرقت کردن اطلاعات توسط این برنامه ها قطعی خواهد بود.

کدام دستگاه ها بیشتر در معرض خطر قرار دارند؟

برخی از دستگاه ها را می توان مثال زد که در این جریان مورد حمله قرار می گیرند. در بین سیستم های اندرویدی موجود تنها اندروید ۱۰ است که از شر آن در امان خواهد بود. اما اندروید ۹ و حتی اندرویدهایی پایین تر از آن به راحتی اطلاعات موجود را سرقت خواهند کرد. پس از ردیابی کردن سیستم اندروید تمامی اطلاعات خصوصی شما را در اختیار قرار می دهد.

اطلاعاتی که با میکروفون ذخیره شده، تصاویر تهیه شده، تمامی پیام ها، تمامی فایل های موجود، اطلاعات مربوط به موقعیتی که در حال حاضر در آن قرار دارید به راحتی فاش می شود.   حتی شماره هرای مربوط به مخاطبان شما هم در اختیار این عامل تخریبی قرار دارد. افرادی که کاربر اندرویدی به شمار می روند تنها با ارتقاء یافتن سیستم عامل اندرویدی خود پس از به روزرسانی می توانند از لو رفتن اطلاعات جلوگیری نمایند.