افزایش سرعت شارژ در گلکسی S20

شرکت سامسونگ در تاریخ ۲۲ بهمن ماه سری جدید پرچمداران خود را رونمایی کرد. در این رویداد سری گوشی های گلکسی S20 سامسونگ رونمایی شد. پس از بررسی این سری گوشی ها متوجه شدیم که سامسونگ در حال حرکت به سوی ارتقا فناوری شارژ سریع است. سامسونگ این فناوری را از ۱۵ وات برای گوشی گلکسی S10 شروع کرد و در مدتی کوتاه به ۲۵ وات برای گلکسی نوت ۱۰ و ۴۵ وات برای گلکسی نوت ۱۰ پلاس رسید. حال با وجود این که گوشی گلکسی S20 اولترا که اخیراً شارژر ۴۵ واتی را حفظ کرده است، این شرکت قابلیت شارژ را بهبود بخشیده است. طبق گزارش های رسیده، گوشی گلکسی S20 اولترا از باتری ۵۰۰۰ میلی آمپرساعتی با شارژ سریع ۴۵ واتی بهره برده است. در واقع باتری این گوشی در ۵۸ دقیقه به صورت کامل از ۰ تا ۱۰۰ شارژ می شود.

در حساب توییتری Ice Universe آمده است: گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس با باتری ۴۳۰۰ میلی آمپرساعتی به هنگام شارژ با یک شارژر ۴۵ واتی نسبت به یک شارژر ۲۵ واتی زمان کمتری ( در حدود یک ساعت ) طول می کشد تا به صورت کامل شارژ شود. با این که هر دو گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس و گلکسی S20 اولترا از شارژ سریع ۴۵ واتی استفاده می کنند، و ظرفیت باتری آن ها به ترتیب ۴۳۰۰ و ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت است می توان نتیجه گرفت که سرعت شارژ در گلکسی S20 بسیار بیشتر است.

برخی از کاربران معتقدند که زمان استفاده از شارژ سریع برای گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس با استفاده از شارژر سریع ۴۵ واتی و ۲۵ واتی تفاوت چندانی با هم ندارند و شارژر سریع ۴۵ واتی تنها ۵ دقیقه زودتر گوشی را به طور کامل شارژ می کند، به همین دلیل شرکت سامسونگ علاوه بر افزایش میزان ولتاژ، باید بر روی سرعت شارژ نیز کار کند تا بتواند رضایت کاربران را به دست آورد. این مسئله زمانی به صورت جدی خود را نشان می دهد که هم اکنون تعدادی دیگری از شرکت های به نام همچون هواوی و شیائومی احتمالا سری گوشی های جدید خود را در سال ۲۰۲۰ با شارژ سریع ۴۵ واتی رونمایی خواهند کرد.

گوشی گلکسی S20 اولترا در حقیقت بارزترین پرچمدار سامسونگ برای نیمه اول سال ۲۰۲۰ است. علاوه بر این، این گوشی با یک باتری بزرگ ۵۰۰۰ میلی آمپرساعتی به یک نقطه عطف برای شرکت سامسونگ تبدیل شده است. به نظر می رسد که شرکت سامسونگ در نهایت به این نتیجه رسیده است که از باتری های بزرگ برای پرچمداران جدید خود استفاده کند.

در حال حاضر شایعات زیادی وجود دارد که پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ را گلکسی نوت ۲۰ می داند. در این شایعات ذکر شده است که شرکت سامسونگ در سری بعدی پرچمداران خود فناوری شارژ سریع را افزایش می هد اما تاکنون میزانی برای ولتاژ آن مطرح نشده است. حال باید دید که شرکت سامسونگ در این راستا چه رویکردی را دنبال خواهد کرد. برای دسترسی به اطلاعات جدید با ما همراه باشید.