اسکنر سه بعدی سامسونگ نوت ۱۰ پلاس بروزرسانی دریافت کرد

گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس یک مجموعه دوربین سه گانه را در پنل پشتی ارائه می دهد که پس از انتشار گوشی در بازار، کاربری دوربین آن بسیار مورد توجه قرار گرفت. شرکت سامسونگ تلاش کرده است تا در گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس از جدید ترین فناوری های خود در عرصه دوربین استفاده کند که یکی از این فناوری های اسکنر سه بعدی است که به شدت مورد توجه مردم قرار گرفت. این دوربین، نقشه برداری از عمق و اسکن سه بعدی را امکان پذیر می کند و  همانطور که از نام آن پیداست به شما امکان می دهد تا اشیاء را از زوایای مختلف اسکن کنید تا یک مدل ۳۶۰ درجه از آن ها ایجاد کنید.

پس از رونمایی گوشی گلکسی Note 10 پلاس متوجه شدیم که اسکن سه بعدی برای انسان بسیار نامنظم عمل می کند و در هنگام اسکن اشیا غیر انسانی، خطاهای بسیاری نیز وجود دارد. هم اکنون سامسونگ پس از مدتی نسخه آپدیت برنامه اسکنر سه بعدی را منتشر کرده است که در این نسخه حالت هایی تعریف شده است که حالت اول تنها برای اسکن انسان ها به کار برده می شود که به آن حالت شخص گفته می شود و حالت دوم برای اسکن اشیا به کار برده می شود که به آن حالت اشیا گفته می شود.

با جدیدترین نسخه اسکنر سه بعدی، بسته به آنچه که در حال اسکن آن هستید، می توانید به صورت دستی حالت های  “Person” و یا  “Thing” را انتخاب کنید. کسانی که مایل به کشف ویژگی اسکن سه بعدی بهبود یافته هستند، باید برنامه خود را از طریق فروشگاه گلکسی به روز کنند. در این تغییر ذکر شده است که در کیفیت مدل ۳ بعدی پیشرفت هایی حاصل شده است، بنابراین می توانید بعد از بروزرسانی، اسکن ۳ بعدی فوق العاده بهتری از تصاویر داشته باشید.

برای ایجاد مدل های سه بعدی اشیاء در دنیای واقعی نیاز به اسکن کردن شیء از همه جهات دارید. دوربین DepthVision در گوشی گلکسی نوت ۱۰+ ، به کمک برنامه اسکن سه بعدی، به شما امکان می دهد یک عکس فوری ۳۶۰ درجه از یک شی بگیرید و آن را به یک GIF متحرک تبدیل کنید تا آن را برای دوستان خود ارسال کنید و یا تصویر اسکن سه بعدی را به یک ویدیو اضافه کنید که در آن حرکات دوست شما را دنبال می کند! همچنین می توانید آن ها را به قسمت تصاویر و فیلم های ضبط شده دوربین منتقل کنید همچنین می توانید این مدل ها را از طریق چاپگرهای سه بعدی چاپ کنید. شرکت سامسونگ اشیاء به اندازه ۲۰ تا ۸۰ سانتی متر مکعب را برای ایجاد مدل سه بعدی توصیه می کند، همچنین شما باید مطمئن شوید که در هنگام اسکن، تنها یک شی در پس زمینه داشته باشید و دیگر هیچ شی در اطراف آن نباشد.

گوشی گلکسی A80 و گلکسی S10 5G دارای سنسور TOF هستند و از لحاظ فنی از این برنامه پشتیبانی می کنند و شما می توانید آپدیت برنامه را از فروشگاه گلکسی دانلود کنید، اما گوشی گلکسی نوت ۱۰ سنسور TOF ندارد.