استفاده از باتری های بزرگتر در پرچمداران اپل و سامسونگ

برحسب رندرهای پخش شده تاکنون پیش بینی شده است که گوشی های آیفون 2020 و گوشی سامسونگ گلکسی اس 11 باتری گوشی بزرگتری نسبت به سری های قبلی خود داشته باشند.

دو محصول پرفروش و محبوب بازار گوشی های موبایل ( آیفون ، سامسونگ سری S ) در جهان ممکن است به لطف نوآوری های جدید در باتری، بتوانند باتری های بزرگتری را در سری بعدی تلفن های پرچمدار عرضه کنند. براساس همین شایعات پس در آینده شاهد گوشی هایی با اندازه ی بزرگتر خواهیم بود.

ممکن است شرکت اپل بتواند این فناوری جدید را در سری آیفون های بعدی خود وارد کند و همچنین شرکت سامسونگ در گلکسی S11 و همچنین احتمالاً در گوشی گلکسی S11 پلاس و گلکسی  S11e معرفی کند.

براساس وب سایت کره ای The Elec ( د الک )، منابع مختلفی ادعا می کنند که هر دو شرکت اپل و سلمسونگ از ماژول های محافظت باتری کوچکتر در تلفن های آینده استفاده می کنند. این امر می تواند بدون افزایش اندازه گوشی، فضای بزرگتری را برای باتری با ظرفیت بیشتر در اختیار طراحان گوشی موبایل قرار دهد. درواقع ظرفیت باتری افزایش پیدا می کند اما اندازه ی آن هیچ تغییری نمی کند.

ماژول های محافظت از باتری اطمینان حاصل می کنند که گوشی شما بیش از حد شارژ نشده است، که در نتیجه ی عمل این ماژول، سرعت شارژ به میزان قابل توجهی پایین می آید بدین منظور دو شرکت اپل و سامسونگ در تلاش اند تا بتوانند با استفاده از فناوری های جدید، این کاهش سرعت را برطرف کنند. برای این که بتوانند سرعت و اندازه ی باتری را افزایش دهند از ترکیب دو عنصر پشتیبانی استفاده می کنند.

ITM شرکت کره ای تولید کننده قطعات موبایل در مصاحبه ای گفته است : انتظار می رود که این فناوری را برای هر دو شرکت اپل و سامسونگ فراهم کند. شایعه شده است که فضای مورد نیاز برای ماژول های محافظت از باتری تقریبا 50٪ کاهش می یابد، به طوری که در صورت مناسب بودن هر یک از شرکت های اپل و سامسونگ می تواند باعث افزایش قابل توجه ظرفیت باتری شود.

در جدید ترین گزارش ها شایعه شده است که انتظار می رود فناوری ماژول محافظ باتری های کوچک، تأثیر بالقوه ای بر هر چهار نسخه آیفون شایعه شده از سری آیفون های بعدی داشته باشد.

در حال حاضر، ما انتظار چهار دستگاه نامگذاری شده با آیفون 12 را داریم و حتی ممکن است یک گوشی ارزان قیمت تر در کنار دیگر آیفون ها وارد بازار شود که از ویژگی های آیفون 12 استفاده نکرده باشد.

پیش از این نیز شایعات مشابه دیگری در مورد فناوری باتری در مورد گوشی گلکسی اس 11 را از همان منابع شنیده ایم که ادعا می کند این شرکت با این ماژول های باتری کوچکتر، گوشی گلکسی S11 را عرضه خواهد کرد. هیچ تضمینی وجود ندارد که اپل یا سامسونگ از این فضای اضافی برای باتری اضافی استفاده کنند. ممکن است این فضای اضافی در دستگاه موجود باشد، اما هرکدام از شرکت ها تصمیم می گیرند که چه امکاناتی را در این فضای خالی قرار دهند و حتی ممکن است این میزان از فضای خالی را حذف کنند، که موجب باریک شدن گوشی می شود.

در حال حاضر این اطلاعات تنها اطلاعاتی هستند که ما در اختیار داریم و در سریع ترین زمان اطلاعات بعدی را در اختیار شما همراهان مجله فناوری دیجی تیپ تاپ خواهیم گذاشت.

فاطمه قنبری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *