احتمال عرضه دو سری آیفون در سال آینده

در گزارشی آمده است که شرکت اپل ممکن است که دو بار در سال گوشی های آیفون را وارد بازار کند، در حال حاضر گفته شده است که چهار مدل گوشی آیفون ۵G در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شوند.

امروز در گزارش CNBC (سی ان بی سی) آمده است که تحلیل گران J.P. Morgan  پیش بینی می کنند که شرکت اپل قصد دارد استراتژی معرفی آیفون های خود را برای سال ۲۰۲۱ تغییر دهد. سالهاست که شرکت اپل در اواخر تابستان آیفون ها را منتشر می کند که منتهی به فصل پاییز می شود.

سوال این است که شرکت اپل درصدد است تا زمان رونمایی از محصولات خود را تغییر دهد؟ اگر شرکت اپل قصد تغیر دارد ، کدام فصل را برای این کار مناسب میداند؟

در گزارش CNBC (سی ان بی سی) گفته شده است که تغییر استراتژی در ارائه محصولات، بازار انعطاف پذیری شرکت اپل را بالا میبرد و موجب میشود تا شرکت اپل بتواند در بازه های زمانی کوتاه تری مثلا شش ماهه محصولات جدید خود را وارد بازار کند و در رقابت با سایر سازندگان دستگاه هایی که گوشی های جدید را در طول سال معرفی میکنند، حضور جدی خود را افزایش دهد.

تغییر شرکت اپل در چرخه انتشار محصولات خود، به احتمال زیاد محصولات سامسونگ و هواوی را تحت تاثیر خود قرار میدهد و امکان از دست رفتن قابلیت انتشار برای محصولات سامسونگ و هوآوی وجود دارد. در واقع با این کار اپل، دو شرکت سامسونگ و هوآوی در زمینه گوشی های تلفن همراه جایگاه خود را از دست میدهند.

سری گوشی های آیفون ۱۱

بر خلاف سایز سازندگان گوشی موبایل ، اپل یک بار در سال، سری جدید محصولات خود را ارائه میدهد و از آنجا که گوشی های میان رده در بین لیست محصولات اپل دیده نمی شود، گوشی های پرچمدار تنها منبع درآمد اپل از قسمت سخت افزار موبایل است.

جدا از اتفاقاتی که قرار است درسال ۲۰۲۱ در برخی از استراتژی های اپل رخ دهد، تحلیلگران پیش بینی می کنند که در سال ۲۰۲۰، شرکت اپل چهار گوشی آیفون را عرضه می کند، که همه ی آنها دارای نمایشگرهای OLED هستند و از فناوری ۵G پشتیبانی میکنند. شرکت اپل همچنین در نظر دارند که فناوری طول موج های میلی متری mmWave را در محصولات خود پشتیبانی نکند.

انتظار می رود گوشی های آیفون ۲۰۲۰ در اندازه های جدید عرضه شوند. یکی از مدل ها با صفحه نمایش ۵٫۴ اینچی، دو تا از مدل ها با صفحه نمایش ۶٫۱ اینچی و چهارمین مدل نیز با صفحه نمایش ۶٫۷ اینچی که بزرگترین آنها به شمار می آید

تحلیلگران انتظار دارند که دو مدل گران قیمت از فناوری mmWave  پشتیبانی کنند و همچنین اتصال اینترنت آنها از طریق ۵G  صورت بگیرد. در این مدل ها دوربین های سه گانه به کار برده شده است و (حسگر سه بعدی ) World facing 3D sensing  نیز پشتیبانی میشود، در حالی که انتظار می رود سایر مدل ها دارای دوربین های دوگانه بدون حسگر سه بعدی باشند، پشتیبانی از sub-6GHz صورت میگیرد.

اگر شرکت اپل سال آینده تلفن های ۵G  را به بازار عرضه کند ، این امر باعث ترغیب مشتریان برای خرید مجدد گوشی های جدید خواهد شد و در واقع همگی در پی به روز رسانی اتصال اینترنتی خود می شوند که باعث بالا رفتن فروش آیفون های جدید خواهد شد.

اگر چه خوب میشد شرکت اپل پشتیبانی از ۵G را در همه مدلهای ۲۰۲۰ ارائه دهد، اما ما در مورد این پیش بینی کمی شک داریم. چرا شبکه ها و سایر اپراتورهای آمریکایی نیز باید پوشش فناوری ۵G را در سال ۲۰۲۰ گسترش دهند.