احتمال رونمایی 6 مدل جدید از آیفون 12 در سال جدید

با توجه به بررسی های صورت گرفته، 6 مدل جدید گوشی آیفون 12 به زودی رونمایی خواهد شد.

به گفته ی تحلیلگران محصولات اپل ، شرکت اپل در سه ماهه بعدی از سال جاری تولید دو نسخه از گوشی های آیفون پرو 11 و آیفون 1 پرو مکس را تا 25 درصد کاهش می دهد. البته در حال حاضر تفاوت هایی در تحلیل ها وجود دارد که عده ای از تحلیلگران و مدیران در زنجیره ی تامین نیاز های اولیه این میزان از کاهش تولید را به مدل آیفون 11 ربط می دهند و عده ای دیگر خیر .مدیران زنجیره ی تولید معتقدند که میزان کاهش از تولید گریبان گوشی های ارزان شرکت اپل را خواهد گرفت.

در میتینگی که با حضور مدیر مالی اپل برای بررسی جزئیات کاهش تولید این مدل از آیفون ها صورت گرفته بود، اهداف جدید تولید را برای گوشی های آیفون مدل پرو مورد بررسی قرار دادند. اما در حال حاضر این اطمینان وجود ندارد که شرکت اپل کاهش فروش گوشی های خود را از سه ماه آینده شروع خواهد کرد یا نه؟

به همین دلیل تحلیل هر یک از گروه های تحلیلگران می تواند درست و یا نادرست باشد و تا زمان اجرای دقیق عملکرد شرکت اپل تنها محکوم به صبر و پی گیری رندر های خروجی از جلسات هستیم.

تحلیلگر بعدی از موسسه Rosenblatt Securities یادداشت هایی را در مورد گوشی آیفون 12  مطرح کرده است که تقریبا نسبت به سایر نظایر قابل قبول تر است.

تعدادی از تحلیلگران معتقدند که شرکت اپل نمی تواند به تنهایی 6 مدل گوشی را جدید برای آیفون 12 را رونمایی کند و حتی معتقدند که شاید در بهار آنده نیز نتواند گوشی آیفون 9 را معرفی کند. به گفته ی روزن بلات، شرکت اپل دارای یک آیفون 12 پایه با صفحه نمایش 6.1 اینچی و با پنل LCD  که پیش بینی سختی نیست را ارائه خواهد داد. و همچنین گوشی های آیفون شایعه شده 5.4 و 6.1 و 6.7 اینچی را با قدرت اتصال 4G , 5G ارائه می دهد.

بهتر است بدانیم که این پیش بینی برخلاف آنچه مینگ چی کو انتظار دارد اپل انجام دهد، انجام شده است و سابقه وی در پیش بینی های آینده این شرکت تقریبا بی نقص است. انتظارات وی در حال حاضر به شکل یک اینفوگرافیک ناگهانی مونتاژ شده در زیر آمده است:

مینک چی کو در پاییز 4 مدل جدید برای گوشی ها ی آیفون را تعریف می کند در حالی که تیم   Rosenblatt به چهار مدل مطرح شده ، مدلی عجیب غریب از آیفون 12 را اضافه می کنند، و به اضافه ی آن مدل ها از نظر قدرت اتصال 4G , 5G تقسیم بندی می کنند. تعدادی از ویزگی های شش گوشی پیش بینی شده به همراه نظرات تحلیلگران برای مشتریان ارسال شده است که به شرح زیر است :

هر 6 شش گوشی از پنل OLED استفاده می کنند. اندازه ی صفحه نمایش گوشی ها ، یک مدل 5.4 اینچی ، دو مدل 6.1 اینچی، 1 مدل   6.7 اینچی  و دو مدل دیگر که تقریبا سایز آنها بین 5.8 تا 6.5 است. ما انتظار دارم که دو مدل 6.1  و 6.7 اینچی که بالاترین مدل ها محسوب می شوند از فناوری mmWave و دوربین سه گانه و سنسور سه بعدی استفاده کنند و پایین ترین مدل ها که 6.1 و 5.4 اینچی ها می باشند شامل پشتیبانی از 6 گیگاهرتز باشند و از دوربین دو گانه بهره برده باشند . در این مدل گوشی ها از سنسور سه بعدی تشخیص چهره استفاده نمی شود.

در اینجا تحلیل های متفاوت آقای مرگان و تیم Rosenblatt و آقای مینگ چی کو اورده شده است.

با استفاده از تحلیل هایی که صورت گرفته است تقریبا اشتراکات تحلیل ها به صورت زیر است که همه دارای پنل OLED هستند و از قدرت اتصال 5G پشتیبانی می کنند و تنها تفاوت آن ها از استفاده یا عدم استفاده از فناوری mmWave است.

بنابراین، افرادی که با این آخرین گزارش ارائه شده مایل هستند تا بتوانند یک گوشی آیفون 12 با نمایشگر LCD  6.1 اینچی و پردازنده مرکزی Apple A14 را خریداری کنند، ممکن است مجبور باشند به استفاده از آیفون 11 با پردازنده A13 قانع باشند، زیرا در غیر این صورت اختلاف قیمت نیز زیاد خواهد بود.

کلیدواژه : iphoneآیفون 12اپل
فاطمه قنبری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *