آیفون ۹ اپل با تاخیر رونمایی خواهد شد

شرکت اپل یکی از شرکت هایی است که هنوز موفق به رونمایی از پرچمداران سال ۲۰۲۰ نشده است. در هفته های گذشته خبر رونمایی بسیار نزدیک جلوه می کرد اما امروز خبری جدید منتشر شده است. در این خبر آمده است که زمان رونمایی باز هم عقب خواهد افتاد. یک منبع از داخل شرکت اپل با Cult of Mac صحبت کرده و گفته است که این شرکت رونمایی از آیفون ۹ را به تعویق انداخته است. حتی این شخص گفته است که هیچ گونه زمان احتمالی مشخص نشده است. رویداد WWDC احتمالاً لغو خواهد شد زیرا شهرستان سانتا کلارا تجمع بیش از ۱۰۰۰ نفر را تا پایان ماه ممنوع اعلام کرده است.

WWDC کنفرانس سالانه توسعه دهندگان جهانی اپل است که توسعه دهندگان می توانند در جلسات شرکت کنند و با بیش از ۱۰۰۰ مهندس اپل ملاقات کنند. شرکت اپل در گذشته همواره این رویداد را در ماه ژوئن برگزار کرده است، اما رویداد امسال به دلیل ویروس کرونا در معرض خطر قرار دارد. اپل تاریخ رویداد ۲۰۲۰ را به اشتراک نگذاشته است. بر اساس روزهای رویداد گذشته، ما معتقدیم که اپل قصد دارد WWDC را از ۸ ژوئن تا ۱۲ ژوئن در مرکز همایش های مک کنی در سان خوزه، کالیفرنیا برگزار کند.

اگر WWDC لغو شود، اپل هنوز می تواند یک رویداد اصلی مهم را برای اولین بار در نرم افزارهای جدید برگزار کند، یا یک رویداد مجازی را برای رسانه ها و توسعه دهندگان فراهم کند.
جلسات توسعه دهنده همچنین ممکن است از طریق برنامه WWDC و وب سایت Apple Developer بصورت آنلاین ارائه شود. طی چند سال گذشته، اپل همواره تاریخ رویداد WWDC را در اواسط ماه مارس اعلام کرده است. تا مشتاقان برنامه بتوانند تمام همانگی های مور نیاز خود را انجام دهند.

در حقیقت، دو منبع جدید ادعا کرده اند که تولید دو محصول اصلی اپل ( آیفون ۹ و آیپد پرو)، با تأخیرهایی روبرو است. گوشی آیفون ۹ بازگشتی به طراحی آیفون ۸ است. در این گوشی دکمه حسگر اثر انگشت دوباره به گوشی های آیفون باز خواهد گشت. در آیپد پرو جدید سخت افزار در عکاسی باز هم شما را شگفت زده خواهد کرد. این محصول احتمالا از لنز واید، تله و سنسور TOF بهره برده است.

لغو رویداد WWDC تنها از دست رفتن مکان اعلام گوشی جدید میان رده iOS نیست. در حال حاضر شرکت اپل با مشکلات جدی تری دست و پنجه نرم می کند. خط تولید اپل به شدت آسیب دیده است چرا که تمام کارخانه های اپل از زمان شیوع ویروس کرونا در چین بسته شده اند. اپل یک جدول زمانی آزمایشی را برای شروع تولید انبوه آماده کرده است، اما با تغییر اوضاع روز به روز، این شرکت نمی خواهد به طور رسمی به تاریخ انتشار متعهد شود و بنابراین هیچ زمانی برای اعلام یک محصول جدیدمشخص نکرده است.