آیا شارژ سریع باتری گوشی کار درستی است؟
آیا شارژ سریع باتری گوشی اپو کار درستی است؟

شارژ سریع باتری گوشی نیازی نیست که در مدت زمان کوتاهی انجام شود. در واقع این نکته حائز اهمیت بوده که شارژ هر گوشی با شارژر مخصوص آن و به همان میزان ولتاژ باید انجام شود.

چرا اپو؟

اپو از گوشی های نسبتاً جدید می باشد که تنها مزیت فوق العاده آن را به شارژ سریع نسبت داده اند. یعنی در مدت زمان بسیار کوتاهی می توانید شارژ مربوط به گوشی خود را انجام دهید. اغلب خریداران چنین دلیل را مطرح می کنند. شرکت موردنظر گوشی مدل جدیدی را وارد بازار کرده که از نوع Ace2  می باشد . شارژ مربوط به آن ۶۵ وات است. مدت زمان اصلی معرفی شده و قطعی برای شارژ ٣۰ دقیقه خواهد بود.

دلیل عدم استقبال از شارژ سریع اپو

بررسی ها نشان می دهند که اگر شارژ سریع اپو انجام شود رفته رفته به سیستم اصلی آن آسیب می رساند. باتری ها باید با کمک ظرفیتی که دارند به راحتی شارژ شوند تنها تغییر در وضعیت اصلی آن می تواند رفته رفته گوشی شما را به مرز خاموشی هم برساند. در صورتی که میزان شارژ اصلی باتری شما به محدوده ٨۰ % برسد در نهایت می توانید کم شدن سرعت کار آن را بررسی نمایید. اگر شما از این آداپتورهای قوی استفاده کنید به زودی با تغییر در عملکرد باتری و کم شدن توان آن مواجه خواهید شد.

تغییرات مربوط به شارژ و آسیب زدن به باتری

در حقیقت هر میزان از شارژ به یک نسبت می تواند آسیب را به همراه داشته باشد. اگر ولتاژ ١۵ باشد ۹۰ %  تخریب و اگر ۴۰ وات باشد ٧۰ % تخریب باتری توسط آن قطعی خواهد بود. هرچه شارژ باتری با ولتاژ مناسب تری باشد می تواند پشتیبانی بهتری را به همراه داشته باشد. اما اپو با وجود خبر از این تغییرات باز هم نتوانسته کاری را از پیش ببرد و تنها به سود اصلی خود اکتفا می کند. اوپو حاضر است تا سهم بازار را به دست آورد اما گوشی ارائه دهد که پس از مدتی با عملکرد ضعیف باتری همراه خواهد شد.

گوشی های با قدرت بالا سخت افزار و نرم افزار و استفاد از بهترین باتری های بازار میزان شارژ را با ولتاژ پایین مدنظر خود قرار می دهند. در واقع هرچه ولتاژ بالاتر آسیب هم بیشتر خواهد شد. گوشی هایی وجود دارند که میزان شارژ را بالاتر در نظر می گیرند. اما شارژ با چنین ولتاژی تنها برای چند دقیقه پذیرش می شود و پس از آن برای جلوگیری از اختلال از شارژ بیشتر پیشگیری خواهد شد.