آشنایی با قابلیت فوق العاده در زمان بسته شدن آیپد پرو ۲۰۲۰

همانطور که اطلاع دارید یکی از بهترین تبلت های در حال حاضر در بازار را می توانیم به تبلت بسیار اثرگذار آیپد پرو ۲۰۲۰ نسبت دهیم.

این تبلت به تازگی از برند اپل تولید شده که می تواند خصوصیات بسیار خوبی را به همراه داشته باشد. یکی از بهترین و جذاب ترین تغییرات به وجود آمده در زمان بسته شدن قاب اصلی این آیپد خواهد بود. این تبلت در زمان بسته شدن قاب به صورت خودکار میکروفون خود را از کار می اندازد. علت این تغییر ناگهانی در امنیت بالای تبلت نهفته است. در حقیقت می توانیم بگوییم که با امنیت بالا کار کردن راحت تر خواهد بود.

شاید این سؤال برای شما ایجاد شود که آیا در همه ی مدل های آن چنین تغییر به وجود می آید؟ در واقع تنها زمانی که شما بتوانید از قاب رسمی آن کمک بگیرید امکان این غیرفعال شدن ناگهانی برای شما وجود دارد. اگر قاب رسمی و تأیید شده بر روی آیپد پرو ۲۰۲۰ قرار گیرد در نهایت این قابلیت به صورت ناباورانه ای فعال می شود. اما در غیر این صورت امکان استفاده از آن وجود ندارد.

بررسی ها نشان می دهند که در اکثر مواقع از دست رفتن اطلاعات پایه می تواند به دلیل رعایت نکردن برخی از موازین امنیتی باشد. به عنوان مثال یکی از آنها در خصوص میکروفون خواهد بود. اگر میکروفون گوشی یا تبلت باز باشد، برخی از اطلاعات شخصی از دست می روند. امکان سوء استفاده از اطلاعات داخلی وجود دارد. بنابراین با بسته شدن قاب و به نوعی غیر فعال کردن آن می توانید به آسانی تغییر را مشاهده نمایید.

یکی از بحرانی ترین زمان ها برای از دست رفتن اطلاعات داخل تبلت یا گوشی در زمان روشن بودن اینترنت گوشی شما خواهد بود. این مشکل هم در تبلت ها، هم در انواع لپ تاپ ها و حتی گوشی ها هم وجود دارد. با این راه حل شاید به نحوی از مشکلات پش رو کاسته شود.

برای آن که بتوانیم از این قابلیت کمک بگیریم نیاز است تا تراشه ای خاص در داخل تبلت ها مورد استفاده قرار گیرد. این تراشه با نام T2 شهرت دارد. یکی از قوی ترین تراشه هایی که می تواند با بسته شدن قاب تبلت به آسانی میکروفون آن را غیرفعال نماید. با این تراشه میکروفون باید از اصلی ترین بخش یعنی سخت افزار خود قطع گردد.

 اگر این سیستم بر روی نرم افزار تنظیم گردد ، به صورت خودکار این کار صورت می گیرد و هیچ گاه دچار اختلال نخواهد شد. به دلیل سخت افزاری بودن می توان اعتماد بیشتری به این روش داشت. در بازار مربوط به اپل نرم افزارها و برنامه هایی زیادی برای این کار آماده شده اند که تا این میزان اثرگذاری ندارند.

حتی اگر بدافزارهایی به گوشی شما حمله کنند، نیازی نیست تا پیگیری کنید. زیرا در زمان بسته بودن قاب مربوط به گوشی مطمئن باشید که اتفاقی برای شما رخ نمی دهد. امکان نفوذ در زمان بسته بودن صفر درصد خواهد بود.

سه قابی که می توانید برای تبلت خود تهیه کنید با نام های  Smart Folio ،Magic Keyboard ،Smart Keyboard Folio در بازار وجود دارند.